Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

mardilaat 1 Iisak muub magusat

Leia pildilt kits. Joonistatult on neid laual mitu, kuid purkides on kitsede otsene panus – Setomaa kitsepiimast tehtud cajeta (hääldatud ka-hee-ta) ehk kitsepiima karamellkaste. Leia pildilt väliseestlane. See on too pikem ja kiilakam, (daam on saarlasest ostja Pilleriin).

 

Õigupoolest endine väliseestlane, sest Inglismaal Eesti perre sündinud ja Torontos sirgunud Iisak Sulev Andreller on juba 10 aastat Eestis (viimased 5 Võrumaal) elanud. Ning 3 aastat on tema pere Paadova talu Säpina külas ühtlasi väike tootmistalu, kus esimestena Eestis valmistatakse kreemjat ja siidist traditsioonilist mehhiko karamellkastet cajetat. Karamelli on kolme eri maitset: vanilje, tume (kergelt soolane) ja jõuluvürts, mis sobivad ideaalselt nii  jäätise, küpsetiste ja pannkookidele, kui ka hommikupudru või -kohvi sisse. Uudistage ise võrgulehel www.paadova.com.

 

Iisak hüppas järgmisel Mardilaada päeval Tallinnas müügileti tagant lavale, kui mängis basskitarri ja laulis koos oma üsnagi kuulsaks saanud Nedsaja Küla Bändiga. Nii talu kui bändi leiate ka Facebookist.

 

mardilaat 2 ketrab veidi kitsam

Fotol on ehe näide rööprähklemisest (ingl. multitasking), kui rähkled mitmel rööpal korraga. Seda pidavat naised suutma eriti hästi teha. Antud juhul hiiu käsitööline, ettevõtja Tiia Niinemäe ketrab, suhtleb ja müüb. Selle viimase võttis 9. novembril Mardilaadal sujuvalt üle teine Hiiumaa Käsitööseltsi liige Aet Reha.

 

Eesti Rahvakunsti ja Käsitööliidu igasügisest (järjekorras XXII) Mardilaata Saku Suurhallis Tallinnas on nimetatud ka käsitöö laulupeoks. Leidke pildilt koer! Koera panus on hästi peenikeseks ja ühtlasi peeneks kaubaks võlutud ketraja käte vahel – see on bernhardiini (St. Bernard) villast kedratud lõng, millest tehtud kindad on "peale sooja head ka seetõttu, et nende külge ei jää lumetükke ja nad on soojad ka märjana," selgitas meister ketramist katkestamata.

 

Fotod ja tekst:

Riina Kindlam,

Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo