Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

45876435 10158335503421980 7821844210109120512 o

Pildil välisministeeriumi esimene koosseis

 

Nagu Eesti Vabariik, tähistab ka Eesti Välisministeerium 2018. aastal oma 100. sünnipäeva. See nädal oli aga iseäranis eriline: just 14. novembrit loetakse välisministeeriumi loomise kuupäevaks.

 

Kuigi Eesti välisteenistus kujunes pikema protsessi tulemusena, võib välisministeeriumi tegevuse algusajaks pidada 1918. aasta 14. novembrit. Just siis palus Eesti Inglise ja Prantsuse konsulitele Helsingis saadetud kirjas relvastust ja abi, et takistada varade ja toiduainete maalt väljavedamist Saksa vägede poolt.

 

Tegu on olulise hetkega omariikluse loos: välisministeerium on ainuke Eesti riigiasutus, mis on töötanud vaheaegadeta 100 aastat ja ei lakanud eksisteerimast nõukogude okupatsiooni ajal. 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo