Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Neljapäeva, 15. novembri õhtul tuli teade, et valitsus otsustas pärast tunde kestnud kabinetinõupidamist jätta ÜRO ränderaamistik toetuseta.

 

Väliministri Sven Mikseri ettepanek kolleegidele oli raamistikku toetada, kuid valitsus ei leidnud küsimuses Isamaa vastuseisu tõttu konsensust. 

 

Mikser ütles ERR uudistele, et Keskerakond kaldus ränderaamistikku toetama, aga Isamaa blokkis selle ning Eesti Marrakechis raamistiku taga pole. 

 

Enda edasiste plaanide kohta vastas Mikser, et arutab seda oma lähemate võitluskaaslastega. Näiteks kunagine välisminister Urmas Paet on soovitanud juba Mikseril tagasi astuda.

 

"Enesehävituslikku asja pole mõtet ette võtta, sest see raamistik pole sellise kaaluga. Selliseid asju kiidetakse ÜROs aastas heaks tuhandeid. Mulle pole elu küsimus olla kolm kuud valitsuses veel, aga ma ei näe ka põhjust solvumisse surra," lausus välisminister.

 

Peaminister Jüri Ratas ütles pärast kabinetiistungit, et koalitsiooni luues leppisid valitsuspartnerid kokku, et langetavad otsuseid konsensuslikult. "Seda konsensust me täna kahjuks ei saavutanud, “ ütles ta.

 

Ratas lisas, et rände igakülgne haldamine on tähtis kõikidele riikidele ning Eesti seadused peegeldavad nii täna kui tulevikus euroopalikke ja demokraatlikke põhimõtteid.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo