Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

eznjfwiu.h1t

Narva-Jõesuu piirivalvekordon. Foto: Õhtuleht

 

Eesti–Vene piiriülese koostöö programmi finantseerimisleping on tänaseks mõlema riigi poolt allkirjastatud ning nende kaudu investeeritakse kahe riigi piirialadele kokku 34,2 miljonit eurot. Programmide toel rekonstrueeritakse näiteks Narva–Ivangorodi promenaadid ja kindlused ning arendatakse edasi Peipsi väikesadamate võrgustikku.

 

„Programmi ettevalmistusaeg on olnud pikk, kuid vaev ei olnud asjata. Nüüd on võimalik hakata sõlmima toetuslepinguid, millest on palju kasu eelkõige Eesti piiriregioonidele,“ ütles riigihalduse minister Janek Mäggi. „Eesti–Läti–Vene piiriülese koostöö programmi toel on varem tehtud mahukaid ehitus- ja arendustöid Narva ning Ivangorodi piiripunktides. Samuti on parandatud Värska ja Petseri kloostri vaheline teelõik. Jätkame piirialade arendamisega.“

 

Ministri sõnul on sel korral plaanis programmi toel investeerida Luhamaa–Šumilkino piiripunki arendustöödesse ning arendada edasi Peipsi väikesadamate võrgustikku. „Peipsi järve poolitab kahe riigi piir ning järve puhtuse eest peame ühiselt hoolitsema. Seetõttu eraldatakse programmist raha Pihkva oblastisse reovee puhastusseadmete paigaldamiseks. Samuti tehakse korda Saatse–Krupa teelõik ning Narva ja Ivangorodi 

promenaadid koos kindlustega,“ lisas ta.

 

Eesti–Vene 2014–2020 piiriülese koostöö programmi eesmärk on regionaalse majandusliku ja sotsiaalse arengu edendamine. Lisaks sellele ka ühise keskkonna, tervishoiu ning turvalisuse parandamine.

 

Euroopa regionaalarengu fondi toetus Eesti–Vene programmile on 16,8 miljonit eurot, millele lisanduvad Venemaa eelarvest planeeritud 8,4 miljonit eurot ja Eesti riigieelarvest planeeritud 9 miljonit eurot.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo