Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

RMK loodusblogi veebikaamera on üles seatud Põlulasse, kus saab väikese ojakese lühikesel lõigul vaadata looduslike jõeforellide tegemisi.

 

Tiikide vahel voolav ojake on ühtlasi ainus neile kaladele sobilik kudemispaik. Tänavu sügisel on jõeforellide kudemine jäänud pigem hilisemaks. Kudemine algab sügisel vee temperatuuri alanedes 6-7°C-ni ning kestab tavapäraselt oktoobri keskpaigast novembri lõpuni, allikalistes vetes isegi jaanuari lõpuni. 

 

„Täna veel ei tea, kas sellel koelmul on jõeforellide kudemise tipp-aeg juba möödas, kestab  või alles ees. Igal juhul on siin saalimas päeval kui öösel kümneid pulmarüüs isendeid ja aeg-ajalt püütakse sabaga kruusa lendu ajades valmistada pesalohku,“ kirjutab RMK loodusblogis zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt.

 

Varasematel aastatel on peale forellide, luukaritsate, konnade ja puruvanade käinud kaamera ees ka saaki jahtiv saarmas ja üllatusena forellimarja õgivad sinikaelpardid. Kui ilm läheb talviseks, võib kuulda ka jäälindu, kes tuleb oja kaldal kasvava lepa oksale  luukaritsatele jahti pidama.

 

Põlula forellikaamerat saab jälgida RMK loodusblogi veebikaamera kaudu http://www.rmk.ee/loodusblogi

 

Lisainfo: Tiit Hunt

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo