Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Head eestluse hoidjad välismaal!

 

Haridus- ja Teadusministeerium, rahvuskaaslaste programmi nõukogu ning programmi elluviimises osalevad ministeeriumid hakkavad 2019. aastal ette valmistama järgmist rahvuskaaslaste programmi. Hetkel kehtiva 2014. aastal Vabariigi Valitsuse poolt kinnitatud programmi tegevused lõppevad 2020. aasta lõpus.

 

Leian, et on õige aeg alustada heade mõtete kogumisega järgmise programmi tarbeks ning arutada üheskoos läbi, millised valdkonnad ja teemad peaksid seal esindatud olema, et eestlust üle kogu maailma edendada. 

 

Ehkki aastate jooksul on koostöös välismaal elavate eestlastega ning väliseesti kultuuri- ja haridusorganisatsioonidega ära tehtud märkimisväärne hulk tööd nii keeleõppe, eestikeelse hariduse arendamise, eesti identiteedi säilitamise kui ka kultuuripärandi kogumise vallas, on kindlasti teemasid, mis pole programmides piisavalt riigi tähelepanu saanud. 

 

Eelnevast lähtuvalt kutsun teid kaasa mõtlema ja kirja panema, missugused on Teie meelest kõige suuremad väljakutsed eestluse hoidmisel ja arendamisel välismaal ning asjaolud, mis takistavad Eestisse tagasipöördumist. Neid teades ja arvestades saame kavandada tegevusi, mis veelgi enam arvestaks välismaal elavate eestlaste soovide ja ootustega. Oma mõtted ja ettepanekud palun edastada 21. detsembriks 2018. a. ministeeriumi keeleosakonna nõuniku Andero Adamsoni e-posti aadressil This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  või saata need käsipostiga Haridus- ja Teadusministeeriumile aadressil Munga 18, Tartu 50088 märksõnaga „rahvuskaaslaste programm“.

 

Varasemate rahvuskaaslaste programmide töö tulemused, hetkel kehtiva programmi vahekokkuvõtted ning 2016. aastal valminud Tartu Ülikooli ja Balti Uuringute Keskuse koostatud „Rahvuskaaslaste programmi 2009-2013 mõjuuuring“ on kättesaadavad ministeeriumi kodulehe alajaotuses „Eestlased välismaal“: https://www.hm.ee/-et, sealt valida “tegevused”, “eestlased välismaal”, “rahvuskaaslaste programm”. 

 

Samal lehel saab tutvuda ka praeguse programmi toetusvõimalustega, leida väliseesti organisatsioonide kontaktandmeid ning lugeda eesti keele ja kultuuriloo õppimisvõimaluste kohta välismaal. Kõik ettepanekud lehe täiendamiseks on teretulnud! 

 

Tänan Teid välismaal eestluse edendamise heaks tehtud töö eest ning soovin jõudu edaspidiseks – Eesti riik hindab teie panust! 

 

Lugupidamisega

Mailis Reps

minister  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo