Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

joulukalender

Kui kodudes ja kirikutes süttib igal advendipühapäeval enne jõulu uus küünal, siis Lastejaama internetilehel süttib lausa igal hommikul jõulupuul uus küünal, kustkaudu avaneb muinasjutt. Foto: lastejaam.err.ee kuva/tõmmis (ingl. screenshot)

 

Läinud nädalal tutvustasin lehe ingliskeelsel küljel tänavust Kalevi kommivabriku advendikalendrit ja mainisin, et igal õhtul alates 1. detsembrist on kohalikel lastel kombeks vaadata kanalil ETV2 n-ö lasteseriaali – 24 osalist Taani jõulusarja ehk - kalendrit, suisa põnevikku, mis on "eestindatud" ehk eestikeelne tõlge on sujuvalt peale loetud. (Selliseid jõulusarju tehakse Skandinaavia riikides aastakümneid).

 

Seda aga kahjuks interneti teel Eestist väljaspool, ka järelvaatamises, näha ei saa, kuna on piiratud õigustega jagatud taani looming. Nii on paratamatult ka teiste välismaalt Eestisse sisse ostetud saadetega. 

 

Õnneks saab ülemaailmselt vaadata kõiki Eestis tehtud saateid! Kaasaarvatud igapäevast Lastetuba, kus 3. detsembril räägitigi advendiaja tähendusest. Saated on järelvaadatavad internetis umbes kuu aega.

 

Vaatamiseks on kaks teed: toksi otsingu/mootori (search engine) lahtrisse kergesti meeldejääv ETV2.EE ja klikka seal LASTEEKRAAN (ekraan = ingl. screen). Seal on ka Lotte lood, Koolitantsu etteasted ja Vikerraadio igaõhtused õhtujutud, mis voodis hästi kuulatavad – ekraanita! 

 

Teine tee on toksida LASTEJAAM.EE, sest just seal avaneb jõulukalender, mille kuusel süttib iga päeva uus küünal. Neid klikates avanevad Eesti oma kirjanike toredad 4-5 minutilised jutud, igaüks eri animatsiooniga – need on liikuvad pildid, mida loonud eesti kunstnikud. Ning seal on palju muidki pühadega seotud põnevusi eesti keeles. Väike küünal – sära! Sära Sina ka.

 

Riina Kindlam,

Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo