Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

P1120161. Vaade saali. Foto Edgar Saar

Vaade saali. Foto Edgar Saar

 

Laupäeval, 8. detsembril toimus Tartu linnaraamatukogus ettekandekoosolek, kus tutvustati saalitäiele huvilistele Tartu rahulepingut ja selle ajaloolist tähtsust.

 

2020. aastal möödub Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahel rahulepingu sõlmimisest sajand. Tartu Rahu Põlistamise Seltsi korraldatud ettekandekoosolekul esinesid lektoritena Jüri Estam, Andres Inn, Aldo Kals, Rein Koch jt. Näidati slaide Petserimaa elust ja dokumentaalfilmi katkendit Jaan Poskast.

 

Et teema paremini mõjuks, oli ruumis põleva küünlaga seto Püha Jüri ikoon ja seinal Petserimaa lipp. Et kuulaja teada saaks, kui suur Eesti Vabariigi seaduslik maa-ala on kinkimisel naaberriigile, olid väljas Petserimaa ja Eesti Ingerimaa maakaart. 

 

Ürituse avamisel esitas klaveril meisterlikult Eesti hümni vabadusvõitleja Mart Niklus. Osavõtjaid, kelle hulgas oli väsimatu rahvuslane Kalju Mätik, tervitas kahe rahvalauluga Seto Kuningriigi sootska Paul Hagu.

 

Hiljuti esines oma NATO kolleegide ees sütitava toetusavaldusega Ukraina rahvale meie välisminister. Kiidusõnad ka meie Riigikogule koos meeldetuletusega, et riikide territoriaalse terviklikkuse mõiste on üldkehtiv ja sisaldab endas ka Eesti Vabariigi muresid. Sada aastat tagasi alustasime Eesti riigis koos, aga nüüd hülgame Narva ja Piusa jõe taga elavad oma kodakondsed ja nende järeltulijad. Meie oleme Euroopa Liidus ja NATO-s, aga nemad jäägu nelja tuule hoolde!

 

Aldo Kals

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo