Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kas pole kummaline, kui ruttu on taas aastalõpp kohale jõudnud? Kas võib õigus olla neil, kes väidavad, et oleme saabumas uude ajastusse, kus toimuvad suured muutused ja kus ka aeg käibki kiiremini?

 

Maailm on ärev, inimesed rahutud. Palju senini varjatut tuleb välja ja kahjuks pole tegemist positiivsete saladustega, vaid ikka ja jälle sellega, kuidas poliitikud ja ametiisikud on oma võimu ja ametiposti kuritarvitanud. 

 

Eestis on küll sel aastal loodetavasti valged jõulud (kui see lumi nüüd kolme päevaga ära ei sula), aga paraku määritud lähenevate valimistega. Poliitiline mudamaadlus on sel aastal jõudnud uuele (mitte kõrgemale) tasemele – nimelt on Eestisse jõudnud selline asi nagu poliitiline provokatsioon ehk siis juhtumid, kus ühe partei vaprad sõdurid teise partei korraldatud koosolekut ettekavatsetult segavad eesmärgiga tekitada kähmlusi ja võib-olla ka vägivalda, mida saaks siis enese huvides ära kasutada. 

 

Teada on ju, et provokatsiooni ja alatuid võtteid kasutatakse siis, kui hakkad vastasele alla jääma ja jalgealune kõigub – ausas ja enesekindlas võitluses poleks sellistel räpastel võtetel mingit mõtet. Seega loodetavasti saabub selguse aeg valimistel. Lähemalt sellest ei räägi, keda huvitab, googeldab ise ja teeb omad järeldused – praeguse aja üks suundi on ka taas oma peaga mõtlema harjumine.

 

Jõulude juurde aga tagasi tulles on silma jäänud, kui palju keskkonnateadlikumaks on inimesed muutunud. On ju jõulud kogu pühaduse ja armastuse juures olnud siiani ka üks suur raiskamise aeg.

 

Nüüd aga on märke, et asjad võivad muutuda – ka Eestis pakutakse juba kuuse renditeenust, et ei peaks puud maha raiuma, vaid saab selle potis kasvava kuusekese pärast jõule kasvandusse tagastada. Pluss kaunid jõulupuud kõikidest käepärastest materjalidest: raamatutest, lampidest (vt. pilti ja teksti: "Viljandisse püstitati jõulupuu vanadest tänavalampidest" , puitmaterjalist, klaasist, silma jäi jõulupuu brokkolija kapsapeadest, mis kaunistatud õuntega. Ikka selleks, et loodust vähem rüüstata ja koormata.

 

Tore on aga saada pilte ja jutukesi jõuluteadetega üle Ameerika – kõikjal peetakse eestipäraseid jõule isetehtud hapukapsaste ja verivorstidega (mõlemad juba iseenesest tervislikud ja jätkusuutlikud toidud, pluss veel see armastus, mis isetegemisel toidu sisse jõuab).

 

Vaadake, kuidas Connecticuti eesti lapsed lõbustasid end jõulupuul laulu, tantsu ja mängudega, nt vägikaika vedamise ja mõistatuste arvamisega või milliseid kauneid õnne toovaid krässe saab teha kartulist. Võite ka ise mõistatada (vt.paberlehest). Ikka selleks, et pere ja lähedastega oleks hea koos olla ja aega viita. 

 

Kauneid jõule!

 

Kärt Ulman

toimetaja 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo