Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Mullu paistis päike Eestis 304 tundi kauem kui tavaliselt ja 9. mail algas 137 päeva kestev suvi.

 

„See lihtsalt juhtus niimoodi,” ütles kliimateadlane Ain Kallis. „Sellise pikkusega suvesid kipub ikka olema. Asi on selles, et tegemist oli pikima klimaatilise suvega. Klimaatilisel suvel on ööpäeva keskmine temperatuur pidevalt üle 13 kraadi.”

 

Eesti päikesepaiste edetabelis tõusis 2018. aasta kolmandale kohale – veel päikselisem on olnud ainult 1963. ja 2002. aastal. 2018. aasta keskmine õhutemperatuur (7,1 kraadi Celsiuse järgi) oli normist kraadi võrra kõrgem, sama soe oli aastal 2014. Seega jagavad aastad 2014 ja 2018 keskmise õhutemperatuuri järgi viiendat-kuuendat kohta.

 

Mullune klimaatiline suvi oli Eestis ajaloo pikim, kestes 137 päeva, 9. maist 23. septembrini. Juulikuu oli eriliselt soe ja kuiv: seni on Eestis soojem juuli olnud ainult 2010. aastal. Ka august oli soe, kuid 1997. ja 2002. aasta august oli soojem.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo