Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ülaltoodud tekst ilmus 70 aastat tagasi Vaba Eesti Sõna teises numbris. Mõndagi tuttavat tuleb ette, eks ole?

Kas me eestlastena olemegi nii kriitilised, et iga uue ettevõtmisega oleme juba ette valvel saabuva kriitika ootuses – “ühele ei meeldi paber, teisele nimi või välimus” jne? Et ka sellise uskumatu saavutuse puhul, et vaid mõned aastad pärast purupaljana uuele maale saabumist suutsid eestlased käivitada oma ajalehe – tuli ikka veel ette ja taha vabandada, et kõik pole veel päris nii nagu plaanitud?


Samas lugedes 5. lk uuesti ära trükitud VES teist numbrit näeme seal väikesele vingumisele vaatamata üksteise toetamist ja innustamist ning suurte plaanide tegemist, mis kokkuvõttes panidki aluse Eesti kogukonna kasvamisele ja õitsengule Ameerika Ühendriikides.


Vaba Eesti Sõna on olnud kaasas kogu aeg, alates esimesest numbrist, vahendanud teavet, talletanud ajaloo jaoks statistikat (näiteks 13. juuniks 1949 oli uue “DP-billi” alusel eestlasi USAsse saabunud 1553!) ja teinud seda kogu aeg oma kogukonda teenides ja eestlaste heaolu eest seistes.


Andkem nüüdki lehele võimalus! Kuigi otsene elu-oluline teave tuleb tänapäeval muudest kanalitest, on VES ikka nagu hea vana sõber, kelle jaoks leidub ikka koht sohvanurgas (või laua peal).


Tellige ikka VESi ja kutsuge ka teisi tellima – sest oma ajaleht hoiab kogukonda koos ning vara on veel lasta Ameerika Eesti kogukonnal laiali laguneda.


Pealegi on siit palju huvitavat lugeda, mida mujalt naljalt ei leia.


Ikka koostöös,


Kärt Ulman
Toimetaja

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo