Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 8437

Ka ilma gaidi-skaudipere kohalolekuta on Järvemetsa New Jersey osariigis Jacksoni linnas kaunis looduslik ala ja hoolt vajav “metsakodu”, mille eest vastutab ESGSSL USAs aastaringselt. Juhtide aastakoosolekuteks kogunesid piiratud gaid- ja skautjuhtkonnad kohapeal ja ka Zoomi vahendusel Järvemetsa mändide alla. Fotol: ESGSSL USAs esimees skm Mati Kobin, nskm Ivan Kavoleff, skaudisõber ´Groot,´ skm Leelo Linask, nksm AJ Laupa, nskm Toomas Wilson, ESM USAs juht skm Gunnar Tamm. Pildilt puuduvad nskm Silver Laur,  EGM USAs juht ngdr Hillevi Ets, ngdr Linda Kangro-Lawrence.
Foto: Kristjan Karu

 

17. oktoobril pidasid Eesti Skautide Maleva ja Eesti Gaidide Maleva USAs juhtkonnad korralisi aastakoosolekuid.


Võib tõdeda, et sel aastal on juba loomulikuks saanud tegevuste ja koosolekute pidamine virtuaalselt interneti kaudu ja nii oli ka USA malevate korraliste koosolekutega.

20201101

Viimasest Zoomi-kogunemisest osavõtjad (selgituseks zoomi fotol kolme nime suhtes:  Steve B - Tiina Kärsna-Berman, Sven's iPad - Hillevi Paul, iPad - Laine Mets).   Foto: Silvia Vaher

 

Sel sügisel tähistavad korp! Filiae Patriae õed ülemaailmselt korporatsiooni 100 aasta juubelit.


Korp! Filiae Patriae loodi esimese naiskorporatsioonina 27. oktoobril 1920. a Tartus. 

Karl Herbert Grabbi

 

5296

Autori foto

 

On öeldud, et tervet küla on vaja, et kasvatada last. Võib samuti öelda, et on vaja tervet küla, et Chicago Eesti Maja korras hoida.

 

Sellise mõtteviisiga tulid talgulised kokku oktoobri viimasel laupäeval Chicago Eesti Maja puhastama, remontima ja koristama.


Osalejad riisusid aktiivselt  lehti, korjasid oksi, niitsid muru ja palju muud veel.

Los Angelese Eesti Maja  jõululaat toimub siiski!


JÕULULAAT toimub pühapäeval, 6. detsembril  LA Eesti Maja parkimisplatsil.


Võtame kasutusele kõik ettenähtud ettevaatusabinõud.

 

Jõululaat toimub õues.

12398

Fotograaf ja rattaretke organiseerija Ulla Vinkman.

 

Hiljuti kogunesid Põhja- New Jerseys mõned edukad eesti sportlased, kes võtsid  endale eesmärgiks nautida viimaseid suviseid päevi ja looduse ilu, mida metsad pakuvad sügise keskel.


Ulla Vinkman organiseeris mitteametliku jalgrattaretke kohalikel radadel Andoveris ja Newtonis, millel osalesid ka Marcus ja Tiina Vaska, Arno Puskar ja PJ Carlino.

Kuigi Chicago Eesti Maja tühistas tänavu oma iga-aastase jõuluturu, müüb Eesti Maja endiselt traditsioonilist jõuluvorsti laupäeval, 21. novembril ja pühapäeval 22. novembril.


Müük toimub väljaspool idapoolset siseõue, kus müüme ka Eesti õlut, siidrit. ja kuuma glögi.

 

Müük toimub kaalu järgi ja kahe või kolme rõnga pakendi kaupa. (Kui te ei saa tulla pühapäeval või laupäeval, toimub müük kokkuleppel Tiina Vilgoga.)


Chicago Eesti Maja annab ka teada, et vastavalt Covid-19 keelule pakkuda toitlustamist siseruumides, on Chicago Eesti Maja pühapäevalõunad katkestatud teadmata ajani.


http://www.eestimaja.com/


This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

123333

Laupäeval, 31.oktoobril peeti Chicago Eesti Majas talguid ja koristati hea tujuga maja ümbrust. Nagu pildilt näha, oli lastel lõbu laialt. 

Pärast tööpäeva said talgulised kõhu täis ja soovijad ka sauna.   Foto: Chicago Eesti Maja Facebook

IMG 1601

Enne ujumaminekut mõõdab Sirje Kiin alati oma kilpkonna-kujulise termomeetriga vee soojust (või külmust)Sirje Kiini foto

 

Madisonis, South Dakotas elavast eesti kirjandusteadlasest Sirje Kiinist on saanud kohalik kuulsus tänu tema ameeriklaste  meelest kummalisele hobile – külmas vees ujumisele.


19. oktoobril ilmus kohalikus ajalehes Madison Daily Leader artikkel Sirje Kiinist, tema päritolust  ja tema eluaegsest ujumisharrastusest.

 

Kui ajakirjanik Hermani järve ääres Sirje Kiini ujumist läks vaatama, oli õhutemperatuur seal vaid 48 F.

 


VES: Saan aru, et su ameerika sõbrad on su harrastusest hämmeldunud? Kas neile on uudiseks, et nii külmas vees ujutakse ja seda sealmail enne ette tulnud pole?


Ega ei tunta jah eriti seda külmas vees ujumise traditsiooni Põhja-Ameerikas, mõte, et külm vesi karastab, paistab siin võõras olevat, samuti on siin uudiseks meie jääauku või lumme kargamine pärast sauna.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo