Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

e8ce858f0b11ca63d6 77890770 1

Ülemaailmsed Eesti päevad said alguse 1972. Aastal Torontost. Ei tea, kas lõpp tuleb 2019. aastal Tallinnas? küsib Heiki Suurkask delfi.ee Forte portaalis.

Cleveland vabariigi aastapäev 17007 1

Vabariigi aastapäeva tähistamine Clevelandis. Foto: Annely Idnurm Thayer

 

Kuuekümne viiendat korda tähistati Põhja-Ohios Eesti Vabariigi aastapäeva. Muidugi on tähistamine nende pikkade aastate jooksul kõvasti muutunud.

DSC00476

Jamaica

Ma läksin vaid ühel põhjusel järjekordsele KLENKIEP kruiisile. Ma ei valinud seda reisi, et mõnuleda päikesepaistes ja oma nahka kõrvetada kuskil lõunas. Seda saan teha küllalt kodus. Ma ei valinud seda üritust, et olla kõige uuema ja suurema, Eesti naaberriigis Soomes ehitatud luksuslaevaga merel. Kruiisi peatuskohtade vastu mul polnud ka huvi; olen näinud enamikke Kariibi saartest ja üldmulje on mul juba olemas. Ma läksin vaid, et nautida Rein ja Anne Luningi plaanitsetud Eestiga seotud üritusi.

tomson005 1

Ants Tomsoni perekond üllatas teda 85. sünnipäeva tähistamisega luksusreisilaeval Allure of the Sea, mis võeti ette seoses osalemisega Anne ja Rein Luningu korraldatud KLENK-IEP nädalaajalisel kruiisireisil. Pildi võttis Karin Ashford.

 

Ants Tomson 85

Kotijooks292183666065204 o

Kotijooks pakkus lastele palju lõbu ja nalja. Foto autor on Haidor Truu

 

Lõuna-Florida eestlaspere kevadpidu toimus 8. aprillil Boca Ratoni ilusas James A. Rutherfordi pargis. Kuna oli juba ette kuulutatud, et lihavõttejänes toob eesti lastele pesuehtsaid Eesti Kalevi komme, siis oli pea üheksakümne osavõtja hulgas rohkesti mudilasi.

Kultuuriministeerium ootab kuni 24. aprillini ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Stipendiumiga toetatakse õpinguid välisriigis ning olulisi kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi.

Kirjanik, muusik ja kunstnik Mart Sander kirjutas 2015. a., Eesti 1939 - 1941, ajalool põhineva romaani "Litsid " 1. osa.

EV100 algatuse „Igal lapsel oma pill“ tänavusest taotlusvoorust said ligi 700 pilli soetamiseks toetust 220 huviõppeasutust ja lasteaeda üle Eesti.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo