Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 1300

New Yorgi Eesti Haridusseltsi aastakoosolekul osalejad.   Foto: Riina Sõrra

 

12. septembril oli pandeemia tõttu suletud olnud New Yorgi Eesti Majas esimene avalik kokkutulek – New Yorgi Haridusseltsi aastakoosolek, mis oleks pidanud ajaliselt peetama 6 kuud varem.

 

Kõik, kelle valitud juhatuses oleku aeg oli ametlikult aegunud, olid seetõttu tegutsenud edasi.


NYEHS mänedžer oli saatnud teated ja helistanud, et kindlaks teha, kes ja kui palju NYHS liikmeid saavad osaleda aastakoosolekul.

EM LEP35 year202X LogoOutput (1)

Seattle'i Eesti Seltsi ja Lääneranniku Eesti Päevade (LEP) korralduskomiteel on mõned teadaanded, mida me tahaksime jagada.


COVID-19 kriisi valguses lükatakse Seattle'i LEP 2021 edasi, kuid ärge muretsege, Seattle korraldab 35. LEP-i, kui meil kõigil on turvaline taas koguneda.

 

Kuni me seda aega ootame, pakume mõningaid virtuaalseid üritusi ja kogunemisi.

Bostoni Eesti Kool 2020-2021

 

Bostoni Eesti Kool alustab septembris uut kooliaastat.

 

COVID-19 tõttu toimuvad koolipäevad virtuaalselt - esimene virtuaalne koolipäev toimub pühapäeval, 20. septembril.


2020/2021 esimese poolaasta ülejäänud koolipäevad on:
4. ja 18. oktoober
1. ja 15. november
6. detsember

11954

Connecticuti Eesti Seltsi president Jaak Rakfeldt (paremal) õnnitleb Rein Linaskit (paremalt teine) 85. sünnipäeva puhul.    Foto: Merike Siismets

 

Laupäeval, 12. septembril pidas Connecticuti Eesti Selts Andoveris Eesti Maal piknikku, tähistades ühtlasi Rein Linaski 85. sünnipäeva.


Oli ilus hilissuvine ilm ja kokku tuli üle 40 inimese, kes tõid kaasa oma toidu ja joogi, järgides kõiki CDC reegleid inimeste hajutamises ja maskide kandmises.

Vabaõhu mälestusteenistus Mati Kõivale, kes lahkus 4. mail k.a, toimub laupäeval, 26. septembril kell 11:00 e.l. Connecticuti Eesti Maal, 25 Times Farm Road, Andover, CT 06232. 

 

Pärast teenistust on tuha muldasängitamine Center Cemetery Columbias ja siis peied Eesti Maal. 

 

Palume kõikidel maski kanda ja kellel võimalik, õuetool kaasa võtta.

holm

Mariliis Holm testib parfüümide tegemiseks GC-olfaktomeetria masinas erinevaid lõhnu. Seadme küljes on klaaskolonn, kust lõhnad ükshaavad välja tulevad.   Foto: Maaleht / erakogu

 

Eesti toiduteadlane Mari-Liis Holm pani paar kuud tagasi USAs San Franciscos asuvas koduköögis üles labori ja otsustas pühenduda oma ammusele unistusele – parfüümide tegemisele.

 

Klassikaliste lõhnaõlide asemel valmistab ta hoopis kogemuslikke lõhnasegusid, kirjutab Eva-Lotta Kivi Maalehes.


Mariliis Holm on viimase kuue aasta jooksul elanud viies riigis ja asutanud kolm tulevikutoitu loovat iduettevõtet.

 

Viimased poolteist aastat töötas ta USA idufirmas Finless Foods, kus tegi maailma esimese rakubaasil tuunikalatoote.

1190036

New Yorgi Eesti Kooli õpilased Sassu ja Ella Barborak Connecticutist oma esimesel koolipäeval, Ameerika koolis on nad nn hübriidõppel, Eesti kool alustab distantsõppega.   Foto: Merike Barborak

ringmang

Eesti kultuuriseltsi Chicagos korraldatud taasiseseisvuspäeva tähistamine Lake in the Hill’is, Illinois’is. Ringmängust osavõtjad.   Foto: Annika Allikas

 

Eesti Kultuuriselts Chicagos korraldas 22. augustil 2020 Eesti 29. taasiseseisvumispäeva tähistamise Lake in the Hills, Illinois’s Helbe ja Meelise kauni järveäärse kodu aias.

 

Lake in the Hills asub umbes 50 miili Chicago kesklinnast ja kohale tulid ligi 50 inimest Chicago laialdasest ümbruskonnast.


Saabudes kostis dr Imre Pagi akordionimängu kõla.

 

Rahvas kogunes ja paigutas kaasa toodud aiatoolid aeda ning tuppa viidi isuäratavaid suupisteid jagamiseks ühisele peolauale.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo