Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Lõimeleer on suvelaager Eestis 10-16 aastastele välismaal elavatele eesti noortele. Selle suve laagrisse on jäänud vaid kümmekond vaba kohta. Osalustasu tõuseb 1. aprillist. Laagris on võimalik suhelda Eestis elavate lastega, sportida, õppida meisterdamist, pilli-, laulu- ja tantsumänge, hobuse rakendamist ning muid eesti rahvapäraseid oskusi. Laager toimub väikeses puhta õhu ja ilusa loodusega Tääksi külas Viljandimaal, kus saab palju õues olla, meisterdada, ujuda ja tutvuda eesti kultuuriga.


Lõimeleer toimub sel suvel kolmes vahetuses:


28. juuni - 3. juuli
21. - 26. juuli (selles laagrivahetuses on kohad täis!)
28. juuli - 2. august (sellesse vahetusse on veel paar vaba kohta).


Esimese laagrivahetuse (28. juuni - 3. juuli) üritused on seotud üleilmsete eesti kultuuri päevadega ESTO 2019. “Korraldame uuendusena omalaadse mini-ESTO suure ESTO ajal, kavas on külastada ESTOt Tartus, Eesti Rahva Muuseumi ja teha laevasõit Emajõel,” selgitab Priit-Kalev Parts, üks Lõimeleeri juhte. „Teises vahetuses külastame Viljandi Folki ja teeme laevasõidu Võrtsjärvel, kolmandas käime rohkem looduses matkamas ja vaatame eesti filme.“


Lõimeleeris osaleb tänavu noori Suurbritanniast, Soomest, Taanist, USAst, Kanadast, Kasastanist, Rootsist, Šveitsist, Norrast, Uus-Meremaalt, Itaaliast, Eestist. Kui varasemalt on osalejaid valdavalt olnud Euroopast, siis tänavu on üllatuslikult palju noori Põhja-Ameerikast.


Paljud noored osalevad Lõimeleeris mitmendat korda. Nad soovivad kohtuda vanade tuttavatega ja leida uusi sõpru. Üks tänavustest lõimeleerlastest kirjutab, et on tüütu, kui ema peab kogu aeg teda tõlkima, kui ta suviti Eestis käib, ja ta loodab laagrikogemuse abil lõpuks korralikult oma Eesti perekonnaga suhtlema õppida.


«Lõimeleer aitab noortel väliseestlastel tugevdada sidet kodumaaga, õppida midagi uut ja arendada eesti keele oskust mänguliste tegevuste kaudu. Kooli moodi keele õppimist ei toimu, aga kuna töökeel on eesti keel, on minimaalne eesti keele oskus siiski soovitav,» sõnas Lõimeleeri idee autor ja laagri hobusemees Priit-Kalev Parts.


Lähem info: www.kultuur.ut.ee/et/loimeleer
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo