Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ettevõtja Keith Siilats käivitas mullu suvel USAs koos Silicon Valley riskikapitalistidega lühiajalise elektritõukerataste rendi äri. Bolti nime kandev äri käivitati esmalt Miamis ja 12. märtsil laieneti New Yorki. Koos uue linna lisandumisega teatas Siilats portaalile Geenius.ee, et firma uueks reklaamnäoks on tuntud jamaikalane Usain Bolt.

Siilats omab Boltis väikest osalust, kuid väidetav suuromanik on Eesti Ekspressi sõnul tõeline superstaarinvestor, kuid tema nimi ei tule välja ühestki pressiteatest ega ka ettevõtte kodulehelt.


Lisaks laienemisele ja kuulsa reklaamnäo palkamisele hakkab Bolt pakkuma uut elektritõukeratast, millel on senisest rohkem ruumi poekottide ja muu vajaliku hoiustamiseks.


Peale selle integreeriti süsteemi lahendus, mis jälgib kasutajate tehtud äkkpidurdusi ning kaardistab need. Ohtlike kohtade lähenedes oskavad tõukerattad vajalikes kohtades automaatselt pidurdada.


Meediale edastatud pressiteate kohaselt on Bolti tegevjuht varasemalt Teslas töötanud Will Nicholas. Kaasasutajana tuuakse välja Sarah Haynes ning ettevõtte tehnoloogiajuhi ametit täidab Keith Siilats.


Geenius.ee mainib ära, et Linkedini profiili kohaselt töötab Will Nicholas tänaseni Teslas ning ei oma Boltiga seost. Eesti Ekspressi andmeil töötab ettevõttes peale Siilatsi veel eestlasi.


Eesti Ekspressis novembris ilmunud artikli järgi käivitati Bolti rattalaenutusteenus avalikult 2018. a. novembri alguses Miami lähistel Fort Lauderdale’i rannapiirkonnas.


Bolti elektrirattaid saab laenutada Fort Lauderdale’is igal pool – telefoniäpp näitab, kus vabad rattad parasjagu asuvad. Ratta aku peab vastu umbes poolteist tundi. Sõidu saab lõpetada samuti äpi vahendusel ning ratta võib jätta tänavale vedelema. Seda ei pea panema laadijasse ega mõnda Bolti ratta­hoidikusse.


Keith Siilats rääkis Ekspressile, et Bolti teenust tahetigi algselt turule tuua New Yorgis, kuid ei saadud linnalt luba. 2019 märtsiks on siis load nii New Yorgis, Fort Lauderdale’is kui Washington, DCs ning tegeletakse Miamiga.


Eesmärk on katta laenuratastega kõikide suuremate USA linnade südamed.


Sõiduteenus Uber on Ameerikas üsna soodne, kuid Bolt peaks olema Uberi sõidujagamisest veel poole ­soodsam, kirjutas EE. See on mõeldud asendama Uberit (eriti teenust Uber Pool, kus sõidetakse odava tariifiga, kuid kellegi võõraga koos samas „taksos“) nende inimeste jaoks, kes sooviksid läbida lühemaid vahemaid, nii kaks-kolm ­kilomeetrit korraga. Bolt maksab 15 USA senti minut, seega – võttes ratta näiteks 20 minutiks, läheb krediitkaardilt maha 3 dollarit.


Stanfordi ülikooli diplomiga Keith Siilats on silma paistnud igasuguste ettevõtmistega. Tal on olnud mitu idufirmat ning ta peab praegu New Yorgis baari. Mullu kandideeris ta kohalikel valimistel Hiiu vallavolikokku ning soetas Hiiumaal endise piirivalvekordoni, kus asub Paadi puhkeküla.


VES/Geenius/EE

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo