Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

15 IMG 4876e

Vaba Eesti Sõna 70. juubelile pühendatud arutelu NY Eesti Kultuuripäevade raames. Vasakult: Maarja Lõhmus, Kärt Ulman, Eha McDonnell, Aime Andra, Aire Salmre, Ines Horton, Eric Suuberg. Foto: Rein Linask

 

Järgmine lehe juubeliaasta sündmus toimub sügisel

 

Vaba Eesti Sõna, Ameerika ainuke eestikeelne ajaleht, tähistas 6. aprillil New Yorgi Eesti Kultuuripäevadel oma 70. juubelit paneelarutlusega minevikust ja vaatega tulevikku ning suure tordi ja shampusega. Tegemist oli esimesega mitmest plaanitust juubelisündmusest – kavas on korraldada vähemalt veel üks juubeli tähistamine sügisel – täitsa võimalik, et tulemas on mitmepäevane tõsine arutelu eesti lehe tulevikust Ameerikas.


Mai keskel ilmub juubelileht, kust saab lugeda nii kultuuripäevadel räägitust kui ka noppeid lehe 70. aastasest ajaloost. Juubelilehte on väga teretulnud teie kõigi tervituskuulutused. Paneelarutelul, mida juhtisid lehte väljaandva The Nordic Pressi (TNP) juhatuse liikmed Maarja Lõhmus ja Eric Suuberg, rääkisid aastaid lehega seotud olnud Aime Andra, Ines Horton, Eha McDonnell, Aire Salmre ja lehte viimased 14 aastat toimetanud Kärt Ulman oma kogemusi ja mälestusi lehetegemisest. Leelo Linask ning Marju Rink-Abel ja Jüri Estam (mõlemad kirja teel) andsid väärtuslikke mõtteid tuleviku tarbeks.

 

b04rlm5g

Vasakult: Eha McDonnell ja Ines Horton on Vaba Eesti Sõnaga seotud olnud pikka aega.   Foto: Rein Linask


VES juubeli tähistamisele (juubilarile lauldi “Ta elagu!” nagu kord ja kohus ning ei puudunud ka lilled) eelnes töine aktsionäride aastakoosolek. On tore tõdeda, et üle mitme aasta sai juhatus taas uusi inimesi – juhatusse valiti esmakordselt Aino-Liis Tõõtsov ning Leelo Linask (asendajaliikmena), revisjonikomisjoni Laine Kõiva lisaks Ines Hortonile ja Eha McDonnelile. Ülejäänud TNP juhatuse liikmed on: Eric Suuberg (juhatuse esimees), Marju Rink-Abel (laekur), Jüri Estam (aseesimees), Maarja Lõhmus, Kärt Ulman ning Aime Andra. Leht tähistab artiklite ja fotodega juubelit terve aasta vältel.

 

Pöördumine lugejate ja sõprade poole

 

6Fs GeP0

Osa ajalehte väljaandva aktsiaseltsi The Nordic Pressi juhatusest. Vasakult: Aime Andra, Kärt Ulman, Maarja Lõhmus, Leelo Linask, Eric Suuberg 6. aprillil 2019 NY Eesti Majas. Puuduvad Marju Rink-Abel, Jüri Estam ja Aino-Liis Tõõtsov.    Foto: Rein Linask

 

Kogukonna ajakirjandus erineb märgatavalt suurest ja võimsast keskvoolu ajakirjandusest. Vaba Eesti Sõna on hooliv ja isiklik; Vaba Eesti Sõna kajastab meie kogukonna argipäeva ning selle tähtpäevi; VES räägib kogukonna liikmete rõõmudest ja muredest, jutustades meie ühistest sõpradest ja tuttavatest.

 

56593685 2623090307732774 9075229333391409152 n

Maarja Lõhmus juhatamas paneeli Vaba Eesti Sõna minevikust.  Foto: Külli Jürgenson

 

 

Lisaks kohalikele uudistele toob Vaba Eesti Sõna ka uudiseid Eestist ja aitab saada pihta sellele, mis tegelikult toimub isade ja emade kodumaal. Vaba Eesti Sõna töötab käsikäes meie eesti organisatsioonidega USAs ja nemad on meile toeks. Meie toetame omakorda neid! Elame oma eesti organisatsioonidega pidevas sümbioosis.


Pöördume Vaba Eesti Sõna sõprade poole – toetage palun annetustega oma ajalehte ja selle võimet jätkata ilmumist!


Püüame olla ja püüame saada isegi veel rohkem selleks väljaandeks, mis väärib teie tuge. Soovime õnne oma lugejatele ja toetajatele Vaba Eesti Sõna ilmumise 70. juubeliaastal!


Täname südamest nii toetajaid kui meie lojaalseid tellijaid.


Lehe juubelinumber ilmub 16. mail 2019 - sinna on väga oodatud nii teie tervituskuulutused kui ka isiklikud mälestused, mis seotud lehega.


Kuulutusi ja mälestusi (sealhulgas ka fotosid) ootame meiliaadressile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Kärt Ulman,


VES Toimetus

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo