Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

New Yorgi Eesti Haridusseltsi (NYEHS) juhatus arutab tihti enda koosolekutel teemasid, mis on olulised mitte ainult NY Eesti Majale ja New Yorgi piirkonna eestlastele vaid võiksid huvitada ka eestlaskonda laiemalt ja millele tihti puuduvad lihtsad vastused.
Seoses sellega otsustasin, et NYEHS hakkab avaldama VES-s kord kuus artikli mõnel sellisel teemal, et saaks ka lugejaskonna käest tagasisidet.
Kommentaarid võite saata kas posti teel NYEHS-ile või emaili kaudu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
dr. Toomas M. Sõrra
NYEHS esimees

Eelmisel aastal austas NYEHS advokaat Arvo Reiman’it, tänades teda vajaliku töö eest, mida ta tegi New Yorgi eestlaste heaks. Arvo, Sinu töö vajab jätkamist – Paul Samre oleks vajanud Sinu abi.

Paul Samre, saan öelda “minu sõber Paul”, andis mulle ja paljudele New Yorgi eesti poistele ja tüdrukutele võimaluse töötada enda firmas “Rego Drive Liquors”, kui olime tudengid ja vajasime kooli kõrval sissetulekut.

Samuti oli Paul aktiivne Vaba Eesti Sõna juhatuses ja  andis igati enda panuse New Yorgi eestlaskonna heaks.
Eelmisel nädalal Paul suri  – testamenti polnud tehtud ja oli õnn, et NY Eesti Kirik sai linna ja osariigi käest volituse, et korraldada Pauli matused.
Kui testament puudub, lähevad seaduse järgi nii matmise otsused kui ka kogu maine varandus pärijatele – aga kui pärijaid ei ole, otsustab seda kõike osariigi valitsus.
Arvan, et Paul’il oleks vaja olnud Arvot kui advokaati  – oleme selliseid olukordi NYEHS-i juhatuse koosolekutel pikemat aega arutanud.
New Yorgi eestlastel on vaja Arvo Reiman’i taolist abi – advokaate, kes saaks õiget abi pakkuda.
Oleme enda uurimistega leidnud kaks eesti päritoluga advokaati, kes valdavad ka eesti keelt ja on enda firmade kaudu nõus aitama eestlasi nende testamentide koha pealt ja ka teiste legaalsete küsimuste suhtes.

Valter H. Must
Firma: Rothstein, Mandell, Strohm, Must & Halm, 150 Airport Road, Lakewood, NJ 08701
Tel: 732-363-0777
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Liisa M. Sõrra
Firma: Lisa L. Johnston, Esq.,  1032 McLean Avenue, Yonkers, NY 10704
Tel: 914-237-6635
52 Duane Street, 5th Floor,
New York, NY 10007
Tel: 212-619-8393
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


Loodan, et pakutud informatsioon on abiks teile – valmistage endale testamendid, et saate enda otsused ja eeldused kirjalikult vormistada kas pärijate või isegi eesti organisatsioonide suhtes ja samas saate kindlustada, et korraldused saavad tehtud.

Tervitades,
Dr. Toomas M. Sõrra
NYEHS-i esimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo