Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Pühapäeval, 17. veebruaril 2019. a. kogunesid Baltimore ümbruskonna eestlased Baltimore Püha Markuse kirikusse, et koos tähistada Eesti Vabariigi aastapäeva.

Jumalateenistusel teenis vikaarõpetaja Markus Vaga ning orelil saatis Renata O'Reilly. Koorilauluga lisas teenistusele pühalikkust Baltimore-Washingtoni Eesti Segakoor Tjorven Hairfieldi juhatamisel. Traditsioonilise jumalateenistuse üheks osaks oli ka armulaua jagamine, kus oli abiliseks diakon Agu Ets.


Jumalateenistusele järgnes kiriku seltskondlikus saalis Baltimore Eesti Seltsi korraldatud aktus, kus peale ühise USA hümni laulmist lausus avapalvuse vikaarõpetaja Markus Vaga. Baltimore Eesti Seltsi esimees Peeter Saar tänas kõiki veterane, kes on teeninud erinevatel aegadel oma kodumaad ning kohalolnud Aado Vaigrole pandi tänutäheks rinda kena lillekimp. Peakõneleja oli Eesti Suursaatkonna asejuht Marko Koplimaa, kes tänas Baltimore’i eestlasi küllakutse eest ning märkis oma kõnes, et kõik eestlased on meie riigile olulised, olenemata elukohast. Ning et oli väga meeldiv näha, et Baltimore ümbruses on nii palju eestlasi. Ta tuletas meelde, et peagi on valimised ning kutsus kõiki valimistel osalema.


Aktuse muusikalise osa eest hoolitses Baltimore-Washingtoni Eesti Segakoor kahe lauluga: "Emakeele-laul" ning "Isamaale", mis mõlemad on suvel toimuva üldlaulupeo kavas. Koorijuhataja Tjorven Jürgenson Hairfield teatas peale koori esinemist, et just samal hommikul oli ta saanud e-posti teel teate, et koor saab laulupeole! Seda oli väga rõõmustav kuulda!


Agu Ets tänas oma lõppsõnas kõiki korraldajaid ning esinejaid ning peale ühise eesti hümni laulmist ning ametliku osa lõppemist lasti hea maitsta soojal toidul ning magusal, mille valmistasid leedu rahvusest kokad. Lõbusat olemist ning jutuvada jätkus tükiks ajaks ning meeldiv oli taas kord näha vanu sõpru-tuttavaid.


Vilve Ladon

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo