Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tähistades alles mõne aasta eest suurt juubelit, osales  Valdeko Kangro veel hiljuti teenistuste läbiviimisel.  Pikk elutee viis  ta mitmele maale ja kirikuteenistustele.  Sellest teest ülevaade allpool.

Valdeko Kangro sündis 8. augustil 1916. a. Tartus.  Peale üldhariduse Hugo Treffneri Gümnaasiumis, lõpetas ta Tartus kõrgema Muusikakooli 1937. aastal,  samal ajal juba õppides usuteadust Tartu Ülikoolis.


Sõjaväeteenistus Eestis viis ta Tallinnasse, kus avanes  võimalus jätkata õpinguid Tallinna Konservatooriumis  (muusikajuhtimise ja viiuli alal) lõpetades viiuliklassi veel 1944. a.


Veel enne lõpetamist oli Valdeko riigi Ringhäälingu Sümfooniaorkestris viiuldaja ning ühtlasi assistent  keelpillide alal.


Muusikalise tegevuse kõrval teenis ta hingekarjasena Tallinna III Evangeeliumi  Kristuse Vabakoguduses.


II maailmasõja keerdkäigud viisid Valdeko Rootsi, kuid peatselt siirdus ta teoloogilise stipendaadina USA-sse usuteaduslikku ülikooli – Andover Newton Theological Institute, mille lõpetas 1951. a. B.D.  (magistri) kraadiga, kaitstes väitekirja montanismist.


Siis suundus ta Kesk-Läände, St. Paul'i Bethel College’i, teenides seal keelpillide ja kammermuusika  instruktorina aastatel 1949 kuni 1952. Ja 1954. aastast muusikaosakonna juhatajana Northeastern Bible Institute'is Pennsylvanias.


1968. aastal jõudis Valdeko juba New Yorki, olles seal abiõpetaja New Yorgi Pauluse koguduses, samal ajal ka Huntington'is sealse sümfooniaorkestri kontsertmeister.


Peapiiskop Konrad Veem ordineeris Valdeko 12. novembril 1972. a. Stockholmis E.E.L.K. USA  Esimese Praostkonna vikaarõpetajaks.


Kiriklik tegevus viis õpetaja Valdeko Kanadasse, kus ta  teenis kogudusi Vancouver'is ja Torontos. Ja kuuldavasti käis ära veel Argentinas!


Ja USA Idarannikul, Connecticuti osariigis, valis kogudus ta õpetajaks alates 1. jaanuarist 1973. Nii kohapeal kui ka New Yorgis juhatas õpetaja Valdeko mitmeid koore. Kirikuõpetaja töö viis ta ka ajutiselt eestlasi teenima Lõuna-Floridasse (Pauluse Kogudus). Kanda tuli tal ka esimese praostkonna abipraosti ülesandeid.
Suure juubeliaasta möödumisel kaebas haruldase muusikatalendiga õpetaja probleeme kuulmisega, kuid piiblist luges peenikest trükki ilma prillideta. Ütles, et ta oli Piibli läbi lugenud mitu korda !


Connecticuti Kogudus ja eestlaskond leinavad õpetaja Valdeko Kangrot.

 

Ylo Anson

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo