Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

5903

Kõnepuldis BAFLi president Aavo Reinfeldt

Baltic American Freedom League (BAFL) pidas laupäeval, 27. aprillil Los Angelese Läti Majas oma 37. Vabaduse Auhindade gala (“Freedom Awards Dinner”). Kolme auhinna seas sai auhinna ka Eesti president Kersti Kaljulaid.


Tänavused Vabaduse auhinnad pälvisid president Kersti Kaljulaid; Läti kaitseminister, Ameerika päritolu ja endine BAFLi president Valdis W. Pavlovskis ja postuumselt Helene Pizics. Viimase auhinna võttis lahkunu eest vastu tema noorem sugulane.


Läti Maja suur saal oli täis, kohal olid kõigi kolme Balti rahvuse esindajad – eestlased, lätlased, leedulased. Õhtu külaliskõneleja oli Dr Agnia Grigas Leedust.


Kuigi president Kaljulaid oma plaanide muutuse tõttu kohale tulla ei saanud, saatis ta tänu ja tervituse, mille luges ette BAFLi president Aavo Reinfeldt. Reinfeldt leppis presidendiga kokku, et annab talle auhinna üle 2. juulil Tallinnas ESTO raames toimuval Rahvuskongressil.


Oma kirjas tänas president Kaljulaid toetajaid vabast maailmast kolme Balti riigi iseseisvuspüüete toetamise eest. Kuid ta märkis, et vabadus pole kunagi enesestmõistetav, vaid demokraatia ja inimõiguste eest peab olema valmis pidevalt seisma. Vabade riikide koostöö on oluline, sest ükski demokraatia pole üksinda piisavalt tugev, et vastu astuda 21. sajandi väljakutsetele, kirjutas president.


BAFLi juhatusse kuulub peale Reinfeldti veel kaks eestlast – asepresident Renee Meriste ja Dr Henrik Leesment. Heino Nurmberg kuulub juhatuse nõunike hulka.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo