Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Dancers1

New Yorgi Eesti Segakoori kontserdil esines ka Saare Vikat. Foto: Al Brownell

New Yorgi Eesti Segakoor lasi “KEVADE TUULES” laulud valla, saates Eesti keele kõla taevani üles igavikku säilima.


Peatselt Eestisse laulupeole suunduv koor oli teinud tublisti tööd tänu oma suure teadmiste ja kogemustega dirigendi Maaja Roosi juhtimisele. Ka mitmeid uusi lauljaid oli liitunud kooriga ning isegi lauljate laulude esitamisele kaasaelamine elavnenud. Tulemus oli oivaline. Eriti pani hämmastama “Laulurõõm” lastekoor. Tegi südame soojaks kuulda “tuleviku” innukat esitust ilusa puhtatoonilise häälekõlaga heas eesti keeles.

 

Kava koosnes peamiselt laulupeol esitamisele tulevatest lauludest, olles küllaltki nõudlikud häälterühmade rütmi ja heli täpsustes. Eriti huvitav oli kogeda uuemaid meloodilisi loominguid, mis põimivad vaimtuttavaid eesti laulu elemente, tuginedes sageli regi- ja jutustavatele põlislauludele, põimides meie rahva tuhandete aastate laulukultuuri, kohati tarvitades aga suht uuemaid komponente. Näiteks häälte põimikust ehitatud kooskõlatuid akorde, mis siiski ei vapusta ega vii kuulajaid laulu tunnetusest välja vaid hoopis seovad  kokku helindiga.


Saare Vikati rahvatantsijatest esines seekord kaheksa tütarlast. Oli kahju kuulda, et nende grupp ei saa osaleda Eestis.  Säilitamaks indu ja tahet väliseestlastest noorte hulgas on väga oluline, et neil antakse võimalust osaleda sellistel suurkokkutulekutel. Varemalt olid ESTO kokkutulekud just need innustavad ettevõtmised, mis noori eesti kultuuripildis osalema õhutasid.    


Kontsert lõppes koorivanema Eha Brownelli sõnavõtuga ja koorijuhi tänamisega punaste roosidega. Tänu said ka solistid Anne Willson ja Christopher Teft (kes ka kooris kaasa laulsid) ning Saare Vikati juht Liisi Vanaselja. Publiku nõudmisel esitati veel kord hästituntud “Ta lendab mesipuu poole” ning isegi siis ei tahtnud aplaus lõppeda. Kahjuks puudusid New Yorgi Eesti Haridusseltsilt lilled oma allorganisatsioonile. Järgnes kooriliikmete korraldatud suurepärane ja rikkalik kohvilaud. Oli meeldejääv ilus õhtupoolik ja jääb vaid veelkord öelda kõigile lauljatele suur tänu tehtud töö eest.

 

Tenno ja Aime Andra

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo