Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

globaalsed eestlased

Kohtumisel rahvastikuministri Riina Solmaniga (vasakult esimene) osalesid suuremate väliseesti organisatsioonide esindajad, kes oleksid loodava ülemaailmse eestluse koostöökomisjoni liikmed: Aavo Reinfeldt (Ülemaailmne Eesti Kesknõukogu), Marcus Kolga (Eestlaste Kesknõukogu Kanadas), Reet Marten Sehr (Eestlaste Kesknõukogu Kanadas), Marju Rink-Abel (Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides), Sirje Kiin (Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides), Leelo Pukk (Rootsi Eestlaste Liit), Aho Rebas (Rootsi Eestlaste Liit). Samuti osales kohtumisel loodud MTÜ Globaalsed Eestlased juhatuse liige Tauri Hütt.

Rahvastikuminister Riina Solman kohtus 23. mail  väliseestlaste katusorganisatsioonide esindajatega, et kuulata nende arvamusi senisest koostööst Eesti riigiga ning mõtteid seoses Globaalse Eesti programmi ettevalmistamisega.


„Ülemaailmne eestlaskond on meie suur rikkus ja potentsiaal,“ sõnas rahvastikuminister Riina Solman. „Pean äärmiselt oluliseks valitsusliidu alusleppes seatud eesmärki algatada Globaalse Eesti programm ülemaailmse Eesti kogukonna aktiveerimiseks ja kaasamiseks.“


Solman lubab juba enne suve viia valitsuse istungile ettepaneku ülemaailmse eestluse koostöökomisjoni moodustamiseks. „Komisjoni moodustamine annab võimaluse edasistesse aruteludesse valitsuse tasandil kaasata kõigi suuremate väliseestlaste katusühenduste esindajad,“ lisas Solman.


„Globaalsed eestlased on kõik eestlased – nii kodu- kui ka välismaal,“ rääkis Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides esindaja Sirje Kiin. „Meil on ääretult hea meel, et värske valitsus on juba esimeste nädalate jooksul jõudnud nii kaugele, et  kavas on moodustada ülemaailmse eestluse koostöökomisjon, mis oli mullu alles ideetasandil.“


Väliseesti esindajad soovivad, et Eesti valitsus koostaks Globaalse Eesti riikliku programmi. „Tahame siduda Eesti rahvast sõltumata elukohast. See on ka valitsuse koalitsioonileppes ning esimesed konkreetsed sammud astutud,“ ütles Kiin.


23. mail kohtumisel rahvastikuministriga osalesidki väliseesti organisatsioonide esindajad, kes oleksid loodava ülemaailmse eestluse koostöökomisjoni liikmed: Aavo Reinfeldt (Ülemaailmne Eesti Kesknõukogu), Marcus Kolga (Eestlaste Kesknõukogu Kanadas), Reet Marten Sehr (Eestlaste Kesknõukogu Kanadas), Marju Rink-Abel (Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides), Sirje Kiin (Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides), Leelo Pukk (Rootsi Eestlaste Liit), Aho Rebas (Rootsi Eestlaste Liit). Samuti osales kohtumisel MTÜ Globaalsed Eestlased juhatuse liige Tauri Hütt.


Rahvastikuministri vastutusvaldkonnas on rahvastiku ja perepoliitika ning uussisserändajate kohanemise poliitika kavandamine ja koordineerimine, väliseesti kogukondade kaasamine, kodanikuühiskonna arengu kavandamine ja koordineerimine ning rahvastiku toimingutega ja usuliste ühendustega seotud küsimused.
Mittetulundusühing Globaalsed Eestlased loodi 2018. a. novembris just eesmärgiga tihendada välismaal elavate eestlaste koostööd Eesti riigiga. Loodud MTÜ asutajaliikmed olid Ülemaailmne Eesti Kesknõukogu (ÜEKN) ja kolm suuremat eestlaste keskorganisatsiooni välismaal - Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides (ERKÜ), Eestlaste Kesknõukogu Kanadas (EKN) ja Rootsi Eestlaste Liit (REL).
MTÜ Globaalsed Eestlased algkapitali panustas Eesti riik.


VES/siseministeerium

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo