Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Neljandal mail pidas Bostoni Eesti Selts oma järjekordset aastakoosolekut ja andis sellega hoo sisse uuele seltsiaastale. Koosolekule oli kogunenud paarkümmend tegusat inimest, nende seas nii noori ja vanu ning uusi entusiaste kui ka vanu olijaid.

Nagu tavapärane taolistele koosolekutele, siis esmalt vaadati tagasi ja siis peeti plaane tulevikuks. Tuleb tunnistada, et eelmine aasta oli seltsile ülitegus, kuna tavapärastele toredatele plaanipärastele üritustele panustati palju aega, energiat ja raha ka Baltic Boston Centenniali ja rändnäituse "Masters of our own Homes: Estonia at 100" korraldamiseks. Kõik ettevõetud üritused möödusid väga hästi, sest nad kõik täitsid oma funktsiooni ideaalselt: hoida eestlust, tutvustada Eestit mitte-eestlastele, luua soodne pinnas uute ürituste jaoks ja pakkuda head koosolemise võimalust.


Bostoni Eesti Kooli direktor Airi Talluri tegi ka ettekande koolis toimuvast ning nentis, et kuigi vanemad lapsed hakkavad kooli juba lõpetama, on kooliga liitumas üha rohkem väikeseid särasilmseid põnne. Positiivse uuendusena hakatakse koolis eesti keelt õpetama ka täiskasvanutele hakkaja Jeffers Engelhardti juhendamisel. Uuest aastas hakkab kooli juhtima energeetiline ja headest mõtetest pakatav Triin Vallaste. Bostoni Eesti Selts tänas kümme aastat kooli juhtinud Airit ning kinkis mälestuseks kevadised tulbid ning LeeAnn Herreid'i (www.individualicons.com) poolt disainitud sini-must-valgega sõrmuse.


Päevakorra kohaselt käidi üle kõik aruanded (aasta kokkuvõte, finantsid ja kool) ning valiti uus president ja asepresident. Kui pikka aega on seltsi elu vedanud neli juhatuse liiget siis alates sellest aastast on tegevad seitse liiget. Ühehäälselt valiti tagasi presidendiks Paul Attemann ja asepresidendiks Anastassia Kolde ja lisaks neile soovisid juhatusega liituda viis liiget; Merit Saar-Beckles, Marii Engelman, Raimo Kalvi, Airi Talluri ja Madli Mangum.


Edasivaatavalt arutati ka tulevasi üritusi ning kavva võeti kaks uut ettevõtmist lisaks tavapärastele plaanipärastele üritustele (jõulupidu, vabariigi aastapäev ja suvepiknik). Paul Attemanni eestvedamisel korraldab Bostoni Eesti Selts kahasse Bostoni Eesti Kooliga sügisel põgenike päeva, millal austatakse ja peetakse meeles teise maailmasõja Eesti põgenikke. Lisaks paneb Selts õla alla Eesti osa korraldamisele oktoobris toimuval Baltic Boston Filmifestivalil.


Peale koosoleku ametliku osa lõppu tutvustati dokumentalist Helga Meritsa uue filmi kavandit, mis keskendub Seabrooki farmi saabunud eesti sõjapõgenike elule. Temaga teeb tihedat koostööd Marilem Ferentinos This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , kelle poole võib ühtlasi ka pöörduda, kui teil juhutub olema Seabrooki farmiga seotud materjali või mälestusi. Lisaks vaadati üheskoos Helga Meritsa esimest dokumentaalfilmi "Baltic University", mille käigus sai tutvuda Saksamaal põgenikelaagris olnud baltlaste loodud ülikooliga, mis sai asutatud keset ajaloo virr-varri ja ebakindlust.


Hoolimata sellest, et liikmete arvukuse järgi on praegu seltsil mõõnaaeg, on siiski selts tegus ja elujõuline - väike, aga väga tubli. Head uut seltsi-aastat!


Anastassia Kolde

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo