Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

16. mail USAs algatatud uus keskkonnaorganisatsioonide kohtuasi seab kahtluse alla Eesti Energia kohaliku põlevkiviprojekti heakskiitmise seaduslikkuse, kirjutab Common Dreams.

Utah kohtus algatatud kohtuasjas tuuakse välja, et valitsus ja ametiasutused on Enefit American Oili projekti heaks kiites rikkunud mitmeid seadusi.


Hagis väidetakse, et BLM ja US Fish & Wildlife Service ei suutnud Enefiti põlevkiviarenduse keskkonnamõju suurust adekvaatselt hinnata. Selle asemel keskendusid nad ehituse ja selle käigushoidmise, ühendusliinide ning juurdepääsuteede rajamise ja käigus hoidmise minimaalsetele mõjudele. See lubamatult kitsas nägemus on aga vastuolus keskkonnaseadustega ning ei suutnud ära hoida kahjusid ohustatud kala- ning loomaliikidele.


„Vastutavad föderaalagentuurid on projekti heakskiitmisel kandnud silmaklappe ning jätnud nii iseend kui avalikkuse projekti põhjustatava ökoloogilise kahju osas pimedusse,“ lausus Earthjustice’i advokaat Alex Hardee.


Grand Canyon Trusti advokaat Michael Toll tõi välja, et Enefiti South Project kaevandab aastas enam kui 28 miljonit tonni põlevkivi, mis tekitab sadu miljoneid tonne aherainet ning pinnasele ja taimedele ülekoormust.


Samuti kaob Green Riverist enam kui 3 miljardit gallonit vett, seda piirkonnas, kus sademeid on aastas vähem kui 254 mm. Lisaks toob ta välja süsinikusaaste, mis põlevkivi kasutamisel on 75% kõrgem kui traditsioonilistel kütustel.


ärileht.delfi.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo