Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Oleme saanud toredat tagasisidet meie lehes avaldatud vanade fotode kohta. Aitäh kõigile, kes kirjutasid. Avaldame fotod nüüd koos uute andmetega ning ootame endiselt põnevusega teilt vanu fotosid mineviku radadelt.  VES

group

 

Tere VES toimetus! Leidsin ühe oma võetud pildi VES Nr. 20, lk. 9! Ei tea, kust Maret (Maiste) Põldmäe oma koopia sai. Aga võib-olla andsin pildi koopia ta õele Tiinale, kes seisab pildi keskel. Tiinast järgmine on minu kaksikvend Jüri Vilms ja tema kõrval Arvo Lannus. Pildi võtsin mina, Jaak Vilms.


Rääkisin just piiskop Thomas Vaga'ga. Ta ütles, et see pidi olema 1954. aasta suvel, kuna tema seisab seal kepiga.

 
Ta sai 1954. aasta veebruaris raskelt vigastada, oli mitu nädalat haiglas, elu-ohus. Aga jäi ellu ja paranes, käis algul karkudega, hiljem kepiga. Grupp poisse olid tee ääres jalutamas meie majast Seabrooki Eesti Majja, mis asus sealsamas ligidal.

 

See oli päise päeva ajal, ilusa ilmaga, aga üks purjus autojuht sõitis neile otsa! Toomas sai kõvasti pihta, Jaan Kruus kergemalt, Hillar Palango ja mu kaksikvend Jüri Vilms pääsesid.

 

Mina ise olin koju jäänud. (Sellest sai meil selgeks, et autotee ääres peab kõndima alati vasemal pool, vastu liiklust, mitte paremal.)


Arvo Lannuse tundemärk siis oli lai püksirihm džiinside peal ja pannal külje peal, mitte keskel. Lisan temast veel ühe pildi, võetud kaks aastat varem, kui ta oli 15.  


Tervitab   
Jaak Vilms

 

Maret Põldmäe kirjutab ülemise pildi saamisloost järgmiselt: Oletasin, et need on minu võetuid pildid, kuna mul olid nende fotode negatiivid, kui neist suurendused tegin kooli fotoklassis kaua aega tagasi. On võimalik, et eksin. Jaak Vilms helistas mulle ja parandas minu vead.

 

VES F59 A 02

RAUL PETTAI saatis meile VES juubelilehes ilmunud fotole lisanimesid, aitäh!!

Tagareas seisavad: Eduard Vallaste, prof. A. Perandi, Adolph Lell, Richard Espenbaum, Harald Raudsepp, August Kärsna, Felix Simmermann ja ??. Istuvad: A. Lelle ees Julius Kangur, Espenbaumi ees Ilmar Raamot, siis ??, edasi peakonsul Johannes Kaiv, Evald Roosaare,  August Waldmann.

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo