Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kristjan Karu

Grupifoto autor on Kristjan Karu

Gaidid ja hellakesed kogunesid 27. aprillil Järvemetsa laagrialale mõnusaks nädalalõpulaagriks. Ei heidutanud neid vahetevahel kimbutav vihm, saapaid kattev pori ega jahe tuul. Tublid juhid Elena McGovern, Madison Tamm, Veronika Senzer, Heili Põldmäe, Maili McClafferty, Kaili Myers ja abiline Raili Marotto olid koostanud noortele huvitava programmi. Valmistati käevõrusid, matkati laagrialal, mängiti otsimismängu, värviti kive, koostati lõkkenalju ja mängiti peamajas mitmesuguseid mänge. Sel ajal tegutses skautpere katsete sooritamisel ja välitööde tegemisel; samuti tegeleti suvelaagri planeerimisega. Laupäevaõhtuse lõkke ehitamise eest hoolitsesid skaudid Aavo McClafferty ja Adrian Jones. Selle ümber nauditi lõkkenalju, laulmist ja „smores”-maiustuste mugimist.  


Järjest tugevamini tibutav vihm sundis jüripäeva tseremoonia, mida harilikult peetakse vabas looduses, peamaja suurde saali. Eesti Gaidide Maleva USA-s juht ngdr Hillevi Ets ja Eesti Skautide Maleva USA-s juht skm Gunnar Tamm tervitasid kohalolijaid. Ngdr Hillevi Ets luges ette tervituse Välis-Eesti Gaidide Liidu peagaidilt gdr Ingrid Kütilt ja (Eesti Skautide Liidu) peaskaut skm Rein Linask esitas ise oma südamliku jüripäeva tervituse. Tervitus oli tulnud ka Eesti Skautide Ühingu juhatuse esimehelt Siim Maripuult. Traditsioonilise „Mõttesillaga kodumaale” mõtlesime oma väikesele kodumaale ja eesti gaidide/skautide perele ümber maailma. Sõprusringis lauldi Peeter Kopvillemi armastatud laulu „Läbi päeva ja öö”.


USA Eesti Gaidide Maleva ülenduste ja edutuste väljajagamiseks kutsuti ette gdr Tiina Ets. Tüdrukud on olnud aasta jooksul väga tublid ja nendele jagati järgmised tunnustused.


Hellakese suuline kiitus: Anette Lamvol ja Freyja Smith (CT Põhjatütred), Liisi Ladon (Baltimore Tormitütred) ja Kylee Krause ja Morgan Tamm (NY Linnutee). Hellakese kiituskirja pälvisid Charlotte Jones, Brooke Maiorana, Luna Lambing-Grünberg ja Nova Lambing-Grünberg (NY Linnutee). Hellakese kõrgeima tunnustuse – eeskujulikkuse märgi kandmise õigus koos diplomiga – anti Melinda Siismetsale (CT Põhjatütred).


Gaidide hulgast said suulise kiituse Annike Müürsepp ja Maiki Müürsepp (CT Põhjatütred); Kaili Myers ja Raili Marotto (Lakewoodi Kungla), Amanda Wisoky, Taylor Krause ja Maia Kiiss (NY Linnutee). Tubli gaidliku töö eest said kiituskirja Maili McClafferty, Heili Põldmäe ja Veronika Senzer (Baltimore Tormitütred);  Sophia Lamvol, Angelika Kingo ja Kaili Linask (CT Põhjatütred); Viviene Jones, Madison Tamm ja Elena McGovern (NY Linnutee). Gaidi hoolsusmärgi kandmise õigus koos diplomiga anti Maria Siismetsale (CT Põhjatütred).


Gaidide Maleva read suurenesid mitme noore võrra. Õrnakese lubaduse andis Melo Lambing-Grünberg (NY Linnutee). Annabel Kimler ja Stina Mai Rajang (NY Linnutee) andsid üheskoos selge häälega hellakese lubaduse ja nendele seoti kaela hellakese kaelarätt ja vormile kinnitati hellakese tibumärk. Teed gaididena hakkasid sel päeval jätkama Margaret Tagger ja Kaitlyn Wisoky, kellest  kindlasti saavad tegusad ja tublid gaidid.

 

wisocki

Gaid Kaitlyn Wisoky tõotuse andmine.   Külli Jürgensoni foto


Kajakate salga (eesti ja ameerika juhtide vahetusprogramm) algatajale ja gaidlike-skautlike noorte tulihingelisele toetajale Priit Parmingule annetati postuumselt Tammetähe I järk. Tänu Kajakate programmile  on koostatud tähtsaid koolitusi, sõlmitud asjalikke koostöösidemeid ning on tekkinud ka eluaegseid sõprusi.

 

Oleme tänulikud.


Skm Gunnar Tamm teatas, et skautmaleva suuremad ülendused antakse sel aastal üle suvelaagris ja koduüksuste koondustel, kuid kutsus ette ESM USAs staabiliikme skm Leelo Linaski, edutamaks tublit skauti Hendrik Kingot, kes oli teeninud 1. järgu skaudiastme. Hinnati ka noorima ja vanima skaudivenna koostööd. Hundu Adrian Jones õppis peaskaudilt Webelo katsete aineid ning selle käigus sai ka parandatud nt  sauna veetorusid. Saunalised kiitsid korralikku sauna!


Eesti Skaudi- ja Gaidide-sõprade Seltside Liidu USAs juht (ja seega Järvemetsa ala peremees) skm Mati Kobin võttis sõna ning kutsus noori, lastevanemaid ja talgulisi-toetajaid endiselt hoolitsema gaidide ja skautide metsakodu eest, paludes kõiki järgmistele talgutele 8. juunil. Ta pani ka rahvale südamele, et töid tuleb teha kooskõlas ESGSSL juhatusega ja plaani kohaselt, et saaksime kõik vajaliku efektiivselt ja korralikult käsitletud.


Aktuse kauniks lõpetuseks oli südamlik ja väärikas kingitus, millega üllatati skaudi- ja gaidiperet. Connecticuti ESGSSL nimel võttis sõna esinaine Linda Linask. Ta kutsus ette EGM USAs ja ESM USAs juhid ja ka ESGSSL esimehe ning hellakese Melinda Siismetsa ja vanemskaudi Hendrik Kingo abiga andis üle EV100 puhul uue sini-must-valge purje Järvemetsa peaväravas asuvale viikinglaevale. Trikoloori ribad õmbles kokku pr Merike Siismets ning on väärt mainimist, et see kangas toodi spetsiaalselt Eesti Lipuvabrikust Tallinnas! Liigutava kingituse üleandmisel sooviti sõprade seltsi poolt skaut- ja gaidperele tuult tiibadesse ning edasiviivat jõudu – nagu oli Kalevipoja Lennukil – et oleksid Järvemetsa purjed tugevad, kannataksid tormi ning aitaksid reisijatel jõuda ohutult sihtidele ja targematena koduteele.  Perenaised ngdr Ilomai Kurrik, ngdr Karin Krause ja pr Linda Linask abilistega valmistasid laagrilistele ja külalistele maitsva lõuna ning magustoiduks pakuti värsket kringlit sünnipäevalapse Karin Krause auks.


Meie hellakesed, gaidid ja juhid on sel tegevusaastal väga palju saavutanud. Gaidlik ja skautlik vaim püsib tugevana tänu headele ja ennastsalgavat tööd tegevatele juhtidele, kes on meie organisatsioonide „liimiks”.  


Ühinege meie liikumistega, tublidel noortel leidub alati aega koostööks ja ühiste sihtide läbiviimiseks! Nagu ütleb skautpere hüüdlause: Ole valmis!


Meeldetuletus: Üldtalgud Järvemetsal 20.-21. juulil (kontaktisik: Leelo Linask This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .


Suvelaagri juht skm Ivan Kavoleff kutsub hellakesi, hundusi, gaide, skaute ja juhte registreeruma suvelaagrisse! Abilised on ka teretulnud juhi loaga. www.jarvemetsa.org  


skm Leelo Linask

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo