Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

47997

Näituse korraldus ning ülespanek toimus Eesti Kultuuriselts Chicagos eestvedamisel.   Foto: Vabamu

1. juunil avati Chicagos Richard J. Daley Center Plazal okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu unikaalne Eesti-teemaline rändnäitus „Masters of our own homes: Estonia at 100“.


Läbi nelja teema, milleks on ajalugu, kultuur, eestlased ja innovatsioon, avab näitus Eestiga seotud lahendusi ning uuenduslikke liikumisi, pakkudes äratundmist nii välis-eestlastele kui inspiratsiooni mistahes maailma paigas elavatele inimestele. Näitus on mõeldud tutvustama ka Eesti disaini ja teenuseid, planeerima siia puhkusereisi ning otsima koostööd siinsete ettevõtetega.


Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu tegevdirektori Keiu Telve sõnul on rändnäitus teinud Põhja-Ameerikale ringi peale. „Ühe aasta jooksul on see püstitatud lausa neljas suurlinnas: Stanfordis, Torontos, Bostonis ja Chicagos ning seda näeb kokku pea pool miljonit inimest. Oleme väga tänulikud kõikidele kohalikele eestlastele. Ilma nende kaasabita poleks suursuguse rändnäituse ringsõit saanud sündida. Kohalikud korraldajad on paviljoni püstitamisesse pannud sadu tunde tööd, unetuid öid ning tulnud toime keerukate korralduslike küsimustega. Kogu koostöö näitab ilmekalt, et eestlased kannavad Eesti lugu ka sealpool ookeani edasi,“ sõnas Telve.


Näitus on avatud 1. – 5. juunini Chicago linnasüdames Daley Center Plazal. Selle aja jooksul näeb näitust ligi 300 000 inimest. Paviljonis toimuvad Eesti rahvatantsurühma esinemised, kõlavad Eesti koorid ning korraldatakse muid Eestit tutvustavaid etteasteid.


Näituse visuaalse ja tehnilise lahenduse koostanud Motori loovjuht Andrus Kõresaar kirjeldab näitust selliselt: „Installatsiooni aluskujundiks on ringidest koosnevad tornid, mis moodustavad suurte piltidega näituse välise osa. See annab üldise ülevaate Eestist. Näituse siseküljed on aga tihedama temaatilise infoga, mis on mõeldud juba süvenevale vaatajale. Näitus on loodud rändama, nii et seda saaks terviksuurusest sõltumata kiirelt üles panna.“


Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu enam kui 500 ruutmeetrise ekspositsioonipinnaga rändnäitus on 12 meetrit lai, 4 meetrit kõrge, kaalub 4 tonni ja koosneb 244 näitusepaneelist, millest igaüks jutustab killukese Eesti värvikast ja põnevast ajaloost. Näitus on sündinud Vabamu eestvedamisel kodu- ja välis-eestlaste koosloomes ning selle valmimisse on panustanud nii koolilapsed, ettevõtjad, kümned Eesti fotograafid kui ka mitmed teised Eesti muuseumid.


Näituse toimumist Chicagos toetavad Kultuuriministeerium ning Integratsiooni Sihtasutus. Näituse korraldus ning ülespanek toimus Eesti Kultuuriseltsi Chicagos eestvedamisel.


www.vabamu.ee


Vabamu foto

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo