Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

4804

Vasakult: EV peakonsul New Yorgis Kairi Künka, Eesti aukonsul Arizonas Stephen Daniel Chucri koos abikaasa Christine’iga ja EV suursaadik USAs Jonatan Vseviov.    Foto: välisministeerium

Esmaspäeval, 10. juunil taasavati piduliku tseremooniaga Eesti aukonsuli esindus Phoenixis, AZ. Esinduse avas Eesti suursaadik USA-s Jonatan Vseviov, avatseremoonial osales ka peakonsul New Yorgis Kairi Künka. Eesti aukonsul Phoenixis on Stephen Daniel Chucri.


Jonatan Vseviovi sõnul aitab esindus pakkuda konsulaartuge kohalikule eestlaskonnale ning arendada jõudsamalt ka Eesti-USA ärisuhteid piirkonnas. „Phoenixi aukonsuli esindus on sel aastal juba kolmas omataoline, mille USA-s avame.

 

Alles jaanuaris tegi uksed lahti esindus San Diegos ja veebruaris esindus St. Petersburgis.

 

Aukonsulid on oma energia ja kontaktidega suureks abijõuks Eesti huvide esindamisel, eriti suurriigis nagu USA,“ ütles Vseviov. „Meie aukonsulid ei tee olulist tööd mitte ainult konsulaarteenuste vallas, vaid on ka oluliseks lüliks Eesti ettevõtluse ja kultuuri tutvustamisel maailmas,“ lisas ta.


Stephen Daniel Chucri on USA ettevõtja ja Arizona Restoranide Liidu (ARA) president ja tegevjuht ning samaaegselt ka Maricopa maakonna esindaja. Aukonsulina on ta ametis 2019. aasta veebruarist, võttes rolli üle eelkäijalt Michael Chanilt (Eesti aukonsul Phoenixis 2011-2018).  Chucri teenindada on Arizona osariik. Esindus asub aadressil 3333 E Camelback Road, 85018 Phoenix, Arizona.


Eesti Vabariigil on Ameerika Ühendriikides 15 aukonsulit, kellel on oluline roll Eesti huvide esindamisel riigis. Aukonsulite näol on tegemist asukohariigi lugupeetud ja kõrgel ühiskondlikul positsioonil olevate isikutega, kelle üheks ülesandeks on konsulaarteenuste ja konsulaarabi osutamine Eesti kodanikele välismaal.

 

Samuti aitavad aukonsulid kaasa majandus- ja kultuurisuhete edendamisel.
 
Lisainfo: Armo Vask,
välisministeerium,  E-post This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo