Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Lääneranniku Eesti Päevade üheks külaliseks Eestist saab olema teater VARIUS. Uurisin teatri looja ja näitekirjaniku Heidi Sarapuu käest selle trupi tegemiste ja toimetamiste kohta.


Mida tähendab teatri nimi?
“Varius” on ladina keeles mitmekülgne, erinev, vaheldusrikas. Seda teater ka on: mängitakse erinevates žanrites ja stiilides. Palju on nalja ja naeru ning muusikat ja laulu!


 Mida esitate Portlandis?
“Lõbusad estoonlased” on lavastus, mis räägib rahvusooper “Estonia” algusaastatest. Vaataja saab teada huvitavaid ja lõbusaid fakte meie kultuuriloost ning tutvub nii mõnegi legendaarse, kuid unustuse hõlma vajunud loovisikuga. Teine lavastus on “Varius laulab”, kus esitatakse katkendeid trupi kavas olnud lavastustest, erinevate ajastute lööklaule ning duette ooperitest ning operettidest.


Kes on teatri näitlejad? Kas etendused on arusaadavad, kui eesti keel on veidi roostes?
Variuses mängivad erinevate teatrite näitlejad. Kõik nad on oma ala professionaalid, mänginud Variuse lavastustes juba aastaid ning kuuluvad Eesti Näitlejate Liitu. Etenduste sõnaline osa esitatakse võimaluse korral ka inglise keeles, samuti on kavalehtedel kokkuvõtted ja selgitused kahes keeles. Muusikaline osa on alati kõigile mõistetav!


Kus te olete esinenud?
Teater on esinenud palju Lääne-Euroopas, aga on käidud ka Põhja-Ameerikas ja Austraalias. Kõikjal on kohatud väga head vastuvõttu! Eestis esinetakse peamiselt Tallinnas Rahvusraamatukogu teatrisaalis, mis on teatri kodulava.


Kes on lavastuse autor?
Kõik näidendid on kirjutanud teatri asutaja Heidi Sarapuu. Teater on tegutsenud juba 32 aastat ja lavastused on kõik kultuuriloolised ning põhinevad dokumentaalsetel materjalidel.


Suur tänu Heidile!


Ootame suure põnevusega teatri esinemisi Portlandis!


Etendused toimuvad 1. ja 2. augustil Portlandis, Oregonis, Red Lion On the River hotellis.
Piletid on juba saadaval, parem varuge need juba varakult!
www.lep2019.com
Elo Saar-Petersen

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo