Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

6437

Taani kuninganna vastuvõtutseremoonia Lennusadamas.

Taani kuninganna Margrethe II saabus Eestisse laupäeva, 15. juuni hommikul merd mööda kuningliku jahi Danneborg pardal.


President Kersti Kaljulaid läks kuninganna jahile vastu jahiga Admiral Bellingshausen, mis alustab varsti reisi Antarktikasse. Seejärel toimus Lennusadamas pidulik vastuvõtutseremoonia, mille järel sõitsid Taani kuninganna ja president Kaljulaid kahepoolsele kohtumisele Kadriorus.


President Kaljulaidi ja kuninganna Margrethe II kohtumisel arutati kahepoolseid häid suheid, keskkonnateemasid ning Läänemere koostööd.


Pärast kohtumist Kadriorus avasid kuninganna Margrethe II ja president Kaljulaid Kadrioru Väliskunstimuuseumis näituse „Dannebrog—taevast langenud lipp. Taani kuldaja kunst“.


Taani kuninganna osavõtul avati Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis näitus ning Komandandi aias Taani lipu värvides kuninganna roosiaed.


Näituse "Dannebrog ja Eesti 1219–2019" avamise puhul valmis ka trükis "Dannebrog 800. Taani ja Eesti lugu". Ühisnäitus valmis Tallinna Linnamuuseumi ja Frederiksborgis asuva Taani ajaloomuuseumi koostöös, tähistamaks 800 aasta möödumist Tallinna esmamainimisest ja Lindanise lahingust 15. juunil 1219. Taanlaste võit Lindanise lahingus pani aluse Taani võimuperioodile Põhja-Eestis. Lindanise lahinguga on hakatud hiljem seostama tuntud legendi Dannebrogist, taevast langenud lipust, praegusest Taani rahvuslipust.


Taani Kultuuriinstituut ning Taani – Eesti Kaubanduskoda kinkisid Tallinnale 800 roosiistikut ning 8 klassikalist Kopenhageni stiilis pargipinki. Linn võttis enda peale rooside istutamise ja kogu Komandandi aia renoveerimise.


„See aed märgib Taani ja Eesti häid suhteid ja ühist ajalugu ning jääb meenutama Tema Majesteedi visiiti,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart ning avaldas lootust, et Tallinn saab rooside hooldamisega hästi hakkama ning nii tallinlastel kui ka turistidel on taas üks sümboolne koht, mida külastada.


Õhtul toimus Estonia kontserdimajas galakontsert „Eesti 100 ja Dannebrog 800“. Seejärel pakkus president Kaljulaid kuninganna Margrethe II auks galaõhtusöögi Arvo Pärdi Keskuses Laulasmaal.


Kuninganna külaskäik lõppes pühapäeva, 16. juuni hommikul missaga Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus, mille järel avas kuninganna kirikus Dannebrogi 800. ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud mälestustahvli.

 

VES/meedia

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo