Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

2019 07 312

Video karupere tegutsemisest akna taga on leitav Youtube’i lingilt:   https://bit.ly/2KfTen4

Eesti üliõpilane Katariina Kalda, kes tegeleb Southwestern Advantage programmi kaudu USA-s Alaskas raamatute müümisega, avastas hommikul köögi akna tagant karuema koos kahe pojaga.


„Väga lahe kogemus on tervet karuperet nii lähedalt tegutsemas näha. Kindlasti seni üks eredamaid hetki siin,“ märkis Katariina Kalda.


„Elame Alaska pealinnast Anchorage’ist umbes 20 minuti kaugusel linnas nimega Eagle River. Maja oli metsa servas ja naabritest natuke eraldatud,“ selgitas Kalda. „Kell oli umbes 10 õhtul, kui väljast oli kuulda mingeid imelikke hääli. Jooksime kohe köögiaknale asja jälgima.“


„Kohalik perekond selgitas, et paar korda aastas tuleb ette, et karud aeda jõuavad, kuigi kõikidel on Alaskal meeletult suured ja kõrged aiad just metsloomade tõttu,“ märkis Kalda. „Tegemist oli musta karuga, kes on tavaliigist ohtlikum. Nad on väiksemad, aga suudavad kiiremini joosta.“


Kalda selgitas, et piirkonda saabudes õpetasid kohalikud esimese asjana neile, kuidas käituda metsloomadega kohtumisel, kuna seal liigub neid ringi tõesti palju. „Näiteks üksi ringi liikudes tuleks pidevalt endast märku anda kas rääkides, lauldes või muud moodi häält tehes. Üldjuhul lähevad loomad ise inimeste eest ära.“


Sellel suvel osaleb Southwestern Advantage’i programmis USA-s kokku 375 tudengit Eestist, kes tegutsevad 23 osariigis Alaskast kuni Texase ja Californiani.  


goodnews.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo