Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Magnus1

Lapsed improviseerivad oma “Rannakuninga” versiooni.

2019. aasta algul paistis, et traditsiooniliselt peetud võrkpallilaager Jõekäärul jääks sel suvel toimumata (kuna paljud veetsid osa suvest Eestis), kuid suure pingutusega ja laste huvides, kujunes laager viimase aja üheks paremaks.


Koos viiekümne kuue laagrilapse ja kahekümne treeneriga oli laager suurepärane. Ka kuus laagrilist USA-st tegid retke piirist põhja poole, nende seas oli ka laagri jooksul valitud neidude MVP ning mitmed turniirivõitjad.


Paljudele neist oli aasta varem Jõekääru Kalevi Võrkpallilaagris (JKVL) osalemine nende esimene sissejuhatus võrkpallile ja nende areng ühe aasta jooksul oli uskumatu!


Kõva mänguisu ja pidev tahe paremaks saada olid selle juured. Pärast pikka treeningupäeva ja õhtusööki oli see ameeriklaste tuumik esimeste seas, kes jooksis tagasi võrkpalliplatsile jätkama mängimist, et harjutada, mida nad päeva jooksul olid juurde õppinud.


Nakkav energia oli kohal pidevalt kõikidel võrkpalliplatsidel kui ka väljaspool tegevustel ja on JKVL-i põhiosa. See on üks põhjustest, miks paljud meist armastavad aastast aastasse tagasi tulla.


Jõekääru Kalevi võrkpallilaager annab lastele võimaluse oma võrkpallioskuste edasiarendamiseks (sõltumata lähtepunktist), luues samas kestvaid mälestusi ja sõprussuhteid noorte eestlastega USAst, Kanadast ja Eestist.


JKVL-i ajal loodud sõpruse ja võrkpalli vundament hiilgab tulevikku ja me ootame põnevusega, mida see tulevik toob meie noortele Ameerika mängijatele!


Pärast laagrit jätkasid kaks JKVL-i treenerit (üks neist, kes on olnud varem samas ka laagrilaps) teed edasi Kaliforniasse, et treenida Volley-Camp Hermosa-s.

 

Magnus2

Vasakult paremale Megan Burgdorf (AVP treener), Magnus Skonberg, Mark Burik (AVP mängija) ja Stefan Skonberg.


Laager, mida korraldas AVP professionaalne mängija Mark Burik, pakub eliitkoolitust kogu maailma rannavõrkpalluritele. Annab neile võimaluse kaasa elada ja treenida praeguste professionaalsete rannavõrkpallurite ja treenerite silma all. Neil jätkus aega ka, et lähemalt uurida rannavõrkpalli Mekat (Hermosa Beach).


Mina ja Stefan nõustusime, et VolleyCamp Hermosa oli elumuutev. Meie lahkusime laagrist kaasas lehekülgede kaupa märkmeid, uued sõprussuhted ja ümberkujundatud usk enese võimetesse.


On sageli just need isikud, kellega me end ümbritseme ning need mõtted, mida me uuesti tugevdame, mis kujundavad meie uskumusi. VolleyCamp Hermosa ja Jõekääru Kalevi Võrkpallilaager on suurepärased just sel põhjusel: on sarnased grupid, kelle eesmärk on koos õppida ja paremaks saada. Võimas värk!

 

Tohutu kirg võrkpalli vastu, mis algas aastaid tagasi JKVL’is viis minu ja Stefani nädalaks ajaks läänerannikule ühele meie elu kõige haruldasemale elamusele. Kes teab, mida tulevik toob JKVL'i tulevasele põlvkonnale?


Kui eesmärk on pürgida professionaaliks ehk võita olümpiakulda või lihtsalt Kanadat üle lüüa Eesti Mängudel ... peame kuskilt pihta hakkama ;)


Terviseks!
Magnus Skonberg

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo