Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

2019 09 181

ERR saade “Pealtnägija” tutvustas vaatajatele Kadri Klampet – 35aastane Võrust pärit ja peamiselt Inglismaal elav moelooja läbis esimese eestlasena ülitiheda konkursi, mille auhind oli stipendium ja garanteeritud korduvesinemine New Yorgi moenädalal.

Klampega võttis ühendust Ameerikasse pürgivate moedisainerite ühendus ja palus tal saata hindamiseks oma kollektsiooni. Klampe läbis enam kui 900 avaldusega tippasjatundjate karmi sõela.


Klampe on esimene eestlane, kelle bränd on sellesse mainekasse programmi valitud, mis loodi just uute disainerite esiletõstmiseks.

 

See tähendab märkimisväärset rahalist toetust ja abi paberimajanduses, kõige kulminatsiooniks on aga võimalus näidata oma kollektsiooni moemaailma mõjukate pilgu all New Yorgi moenädalal ja seda kahe aasta jooksul suisa neljal korral. Ühele väikesele brändile on see tohutu saavutus ja enneolematu võimalus oma tooteid reklaamida.


Klampe lõpetas 13 aastat tagasi Eesti kunstiakadeemias tekstiili eriala. Enda sõnul teadis ta algusest peale, et tahab luua oma brändi, mitte minna tööle mõne suure brändi alla. "Eks mul sisemine jonn ja teadmine, et ühel päeval ma seda teen, oli nii tugev, et lihtsalt sain selle teostada,” räägib ta.


Klampe läbimurre sai alguse 2015. a., kui ta lõi luksusliku rõivabrändi Yufashi. Esimesed disainid sündisid tema enda elutoas.

 

Tema bränd saavutas rahvusvahelise kuulsuse pärast seda, kui tüdrukutebändi Little Mix laulja Jade Thirlwall ja seriaalist “Scream Queens” tuntud näitleja Billie Lourd tema disaini kandsid.


“Pealtnägija” saade:


https://menu.err.ee/981659/eesti-moelooja-vallutab-usa-mainekaid-moelavasid

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo