Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

70750

Peaminister Jüri Ratas ja välisminister Urmas Reinsalu osalesid koos Leedu rahandusministri Vilius Šapoka ja Läti suursaadiku ÜRO juures Andrejs Pildegovičs’iga Balti kogukondade vastuvõtul New Yorgi Eesti Majas 22. septembril, mis oli pühendatud 75. aasta möödumisele suurest põgenemisest ja Balti keti 30. aastapäevale. Fotol eelnimetatud koos Eesti peakonsuliga New Yorgis Kairi Künkaga.   Foto: Eesti peakonsulaat New Yorgis/Facebook

Välisminister Urmas Reinsalu osales 23. – 26. septembril Ameerika Ühendriikides New Yorgis toimuval ÜRO peaassamblee 74. istungjärgu avanädala sündmustel, muuhulgas  kümnetel kahepoolsetel kohtumistel ja aruteludel.

 

Sellele lisaks esines välisminister Columbia ülikoolis loenguga. 22. septembri õhtul pidas välisminister Reinsalu kõne Eesti, Läti ja Leedu kogukondade vastuvõtul New Yorgi Eesti Majas, mis oli pühendatud suurpõgenemise 75. ja Balti keti 30. aastapäevale.


Kõneldes ÜROst toonitas välisminister organisatsiooni tähtsust maailmas. „ÜRO mängib rahvusvahelise rahu ja julgeoleku tagamisel võtmerolli. Olukorras, kus üleilmsete probleemidega tegelemine ning ühiste lahenduste väljatöötamine on muutunud niivõrd oluliseks, muudab meie valitud liikmelisus Eesti hääle nendes aruteludes veelgi tugevamaks,“ sõnas välisminister.


New Yorgi Eesti Maja vastuvõtu eel rõhutas minister Reinsalu, et tihe suhtlus nii riigi kui kogukondade vahel on eluliselt tähtis.


„Oma rahva hoidmine, olgu nad lähedal või kaugel, ja meie keele ning kultuuri säilitamine on väikeriigi säilimise elujoon. Eestlasi, kes pidid Teise maailmasõja pöördelistel hetkedel kodumaalt lahkuma ning leidma tee uude ja tundmatusse, on edasi viinud nende visadus. Seda sama visadust ja armastust oma kodumaa vastu on näeme ka eestluse tugeval säilimisel väljapool oma riigipiire,“ lisas Reinsalu.


23. septembril kõneles välisminister Reinsalu Columbia ülikoolis teemal: „Eesti – Skype'i maa ja väikeriikide hääl Ühinenud Rahvaste Organisatsioonis“.


Välisminister Reinsalu osales samuti Ameerika Ühendriikide, Austraalia ja Hollandi poolt korraldatud küberjulgeoleku teemalisel arutelul, mis keskendus riikide vastutustundliku käitumise edendamisele küberruumis.


Seejärel toimusid ministril kahepoolsed kohtumised nii Jeemeni, Maroko, Gruusia kui ka Lõuna-Sudaani välisministritega. Välisminister osales EL välisministrite kohtumisel, kus laual olid olukorrad Liibüas ja Süürias.


24. septembril  osales välisminister EL korraldatud kõrgtasemelisel Süüria üritusel. Samuti toimusid välisministril terve päeva vältel kahepoolsed kohtumised, nende hulgas Indoneesia, Pakistani, Iraagi ja Sudaani välisministritega.


25. septembri hommikul kohtus Eesti välisminister Ameerika Juudi Komitee delegatsiooniga. Välisminister Reinsalu kõneles sel päeval ka kõrvalüritusel, mis keskendub väikeste ja keskmiste riikide osalemisele rahu ja julgeoleku tagamisel.


Ühtlasi toimuvad välisministril mitmed kahepoolsed kohtumised oma kolleegidega, lisaks on kavas kohtumine kolme Balti välisministri vahel.


Kolmapäeva lõpetab transatlantiline õhtusöök USA välisministri osalusel.

 

Neljapäeval, 26.septembril toimub Rahvusvahelise Kriminaalkohtu ministrite võrgustiku mitteametlik hommikusöök ning ennelõunat osaleb minister Reinsalu Saksamaa ja Prantsusmaa ühisüritusel.

 

Loe lähemalt ÜRO peaassamblee 74. istungijärgu kohta siit -  https://www.un.org/en/ga/  

 

Lisainfot Eesti ÜRO julgeolekunõukogu valitud liikmelisuse kohta leiab infot siit - https://un.mfa.ee/et/
 

Lisainfo:
Liisa Toots
Avalike suhete osakond
Välisministeerium
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo