Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

78201

Vasakult: näitleja Indrek Sammul, rahvastikuminister Riina Solman ja Jaak Kiviloog 30. novembril Tammsaare muuseumis ühislugemisel. Helsingis elav Jaak Kiviloog tuli välja algatusega, et samaaegselt nii Eestis kui maailma erinevates paikades elavate eestlaste kogukondades toimuks ühe eesti kirjandusklassiku teose ettelugemine.    Foto: rahvastikuministri Facebooki leht

Laupäeval, 30. novembril tähistati Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseumis ühislugemisega väliseesti kogukondade päeva. Draamateatri näitleja Indrek Sammul luges ette A. H. Tammsaare essee „Truudus“, mille kirjanik kirjutas 1939. aastal.


Rahvastikuministri Riina Solmani sõnul on videvikutunnil hea mõtiskleda eestluse üle globaalses mõttes. „Kui kujutleda, et ka mujal maailmas Eesti kogukondades loetakse sama teksti ja mõeldakse Eestimaa peale, siis see annab jõudu meile kõigile. Neid, kes elavad suurte rahvaste seas ja peavad Eestit omaks, pole ju väga palju. Koos oleme suuremad,“ märkis Solman.


Vabariigi Valitsuse koalitsioonilepingu üks eesmärk on ülemaailmse eestluse hoidmine ja arendamine. Valitsuse tööplaan näeb ette uue üleilmset eestlust koondava programmi koostamist, mis on laiema haardega seni kehtinud Rahvuskaaslaste programmist ja peab valmima 2020. aasta juuliks.

 

Tallinna Kirjanduskeskuse juhi Maarja Vaino sõnul on üleilmseid Eesti kogukondi liitvad ühislugemised hea idee.


„Meie suurvaimudel on sõnumeid, mida tasub üle lugeda. Kui sellest algatusest kujuneb iga-aastane traditsioon, siis järgmisel aastal võiksime lugeda midagi kõnekat Eduard Vilde loomingust, sest Tallinna Kirjanduskeskus tähistab järgmisel aastal Vilde 155. sünniaastapäeva,“ rääkis Vaino.


Väliseesti päeva tähistati ühtlasi ka Rahvusraamatukogus toimuva konverentsiga, mille avas rahvastikuminister Riina Solman.


Konverentsi korraldas Välis-Eesti Ühing. 

 
https://youtu.be/RPp_1cmk8cw
Egge Kulbok-Lattik
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo