Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 0343

Eesti rukkileiba ja maiustusi maale toov Eve Saar-Kiil koos tütre Anettega.   Foto: Helica DeShaw

Jälle on käes jõuluaeg ja kõikjal ehitakse jõulukuuski ning otsitakse tähendusrikkaid ning ainulaadseid kinke. Jõululaat on just üks selline koht, kus on võimalus leida unikaalseid kinke pereliikmetele või eksootilist (tähenduses kodumaist) söögipoolist jõuluõhtusöögiks, et seda siis pühade ajal sõpradega jagada/nautida. Sellelaadseid mõtteid arendades otsustasime ka meie Lakewoodi Eesti Majas uut jõulutraditisiooni alustada ning kutsuda Läti, Leedu ning Eesti päritolu rahvast meile oma käsitööd või söögipoolist müüma.

 
Lakewoodi Eesti Maja esimene jõululaat toimus niisiis Karin Ulm-Musta kompetentsel eestvedamisel 1. detsembril 2019 keskpäevast kuni umbes 5ni õhtul. Saal oli stiilselt jõuluvalgust täis, hubane hõõgveini ning kodune jõulusöögihõng täitis õhku, jõulumuusika lisas pühade atmosfääri ning 18 kaupmeest/naist erinevatelt aladelt pakkusid häid kingiideid.

 
Vihmasele ilmale vaatamata käis meilt esimese 4 tunni jooksul läbi üle 100 külalise. Nii Ameerika kui ka Läti/Leedu/Eesti päritolu külalistel oli võimalus soetada nii Eestis, Leedus kui ka siin Ameerikas tehtud käsitööd.

 

Kaubeldi nii kudumite, rahvariidest kottide, riiete, maalide, ehete ning puittoodetega kui ka Eesti taimse mahekosmeetikaga. Ehete valik oli tõesti erakordselt mitmekesine: osta võis nii merevaigust, hõbedast kui ka mere poolt lihvitud klaasitükkidest sõrmuseid või kõrvarõngaid, nii tänapäevaseid kui minevikust. Eesti musta leiba, komme, šokolaadi ning piparkooke osteti hoolega ja suitsuliha ja verivorstid kadusid letilt ka sama kiirelt.

 

IMG 0518

Vasakult Aili Simonson, Erik Perry, Lisa Bucholz, Annika Simonson, Mia Bucholz. Ulla Vinkmani foto

 

Lakewoodi Eesti kooli lapsed otsustasid ka oma laua teha ning müüsid kuuma kakaod, muffineid ja muid tassikoogikesi laulu saatel.


Nüüd, kui esimene edukas laat seljataga, paljudel meist originaalsed käsitsimeisterdatud kingitused kuuse alla laotud, loodame seda traditsiooni jätkata tuleval aastal ning ootame teid kõiki osa võtma.


LEÜ juhatuse nimel,
Merike Safka

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo