Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

88014

President Kersti Kaljulaid ja suursaadik Jonatan Vseviov Washingtoni kesklinnas.   Fotod: VPK

Ameerika Ühendriikides töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid kohtus 2. märtsil Washingtonis Ühendriikide rahandusministri Steven Mnuchini ja Rahvusvahelise Valuutafondi juhi Kristalina Georgievaga.


Arutelu rahandusminister Mnuchiniga keskendus kolmele teemale – Venemaa-vastane sanktsioonipoliitika, rahapesuvastane võitlus ning juunikuus Tallinnas toimuv Kolme Mere tippkohtumine ja ärifoorum.


„Nii sanktsioonide kui rahapesuvastase võitluse osas oleme Ameerika Ühendriikidega samal poolel, me oleme neis küsimusis liitlased. Nii sanktsioonid kui rahapesuvastane võitlus peavad selleks, et neil oleks päriselt mõju ja tulemus, olema pidevad ja läbimõeldud,“ ütles president Kaljulaid pärast kohtumist. Rahapesuvastase võitluse osas tunnustas minister ka Eesti ametiasutusi väga kõrgetasemelise koostöö eest Ameerika võimudega.

 

Kaljulaid

President Kersti Kaljulaid kohtumisel Ühendriikide rahandusministri Steven Mnuchiniga.


 President Kaljulaid tutvustas minister Mnuchinile ka Eesti plaane seoses juuni keskel Tallinnas toimuva Kolme Mere tippkohtumise ja ärifoorumiga.


Kohtumisel Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) juhi Kristalina Georgievaga arutati maailma majanduse hetkeolukorda ning suundumusi, mis seda lähitulevikus enim mõjutavad.


Kolme Mere algatus oli teiseks peateemaks ka sel kohtumisel ning riigipea rõhutas pärast kohtumist, et suurte väljakutsete – ja Kolme Mere riikide aastakümnetega välja kujunenud puudujääk taristuinvesteeringutes seda kindlasti on – vastu võitlemisel saab üheskoos tegutsedes olla märksa edukam kui ükshaaval. President Kaljulaid andis Georgievale üle ka ametliku kutse osaleda juunikuus Tallinnas toimuval tippkohtumisel.


President Kaljulaid kohtus Valges Majas ka riikliku julgeolekunõuniku Robert O’Brieni’ga, kellega arutas Eesti ja Ameerika koostööd julgeolekuvaldkonnas ning Kolme Mere algatuse geopoliitilist konteksti. Kohtumised toimusid ka president Trumpi vanemnõuniku Jared Kushneri ja nõuniku Ivanka Trumpiga.


President Kaljulaid on sel nädalal töövisiidil Ameerika Ühendriikides. Kuni kolmapäevani viibis riigipea Washingtonis, kus peale  kohtumiste president Trumpi administratsiooni esindajatega kõneles president Ameerika-Iisraeli Avalike Suhete Komitee (AIPAC) kongressil digi- ja küberteemadel. Neljapäeval ja reedel viibib s riigipea New Yorgis, kus on kavas mitmeid ÜROga ja Kolme Mere algatusega seotud kohtumised. Riigipea naaseb Eestisse laupäeval.


VES/VPKantselei

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo