Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 20190

Minu klassivend ja naaber Ylo Anson pühitseb oma 90. sünnipäeva 20. märtsil 2020. Ta sündis Pärnus ja sai alghariduse Eestis. Perekonnal õnnestus põgeneda Saksamaale, kus Ylo lõpetas Geislingeni Gümnaasiumi (GEG) ja asus 1949. aastal elama Ohio osariiki USAs.

Ylo lõpetas University of Connecticut 1954. a. elektriinsenerina ja olles ROTCliige, asus Ühendriikidesõjajõudude teenistusse nooremleitnandina. Lõpetas Armee Kindralstaabi kooli 1972. a. majori kraadiga. Olles aastaid reservüksustes, saavutas ta koloneli aukraadi 1980. a.


Tema tegevus ei ole piirdunud ainult Ameerika sõjajõududega, vaid ta on tihedalt seotud väliseestlaste ettevõtmistega: ta on olnud Eesti Vabadusvõitlejate Liidu liige ja esimees, siis liige ja kauaaegne esimees Ülemaailmses Eestlaste Kesknõukogus (ÜEKN), Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides (ERKÜ) esinduskogus ja ERKÜ revisjonikomisjonis.


Kuna ta elab Connecticutis, siis on ta loomulikult tegev kohalikes organisatsioonides - Eesti Võitlejate Ühing Connecticutis (esimees üle 20 aasta), oli kauaaegne E.E.L.K.Connecticuti Koguduse liige ja praegu kiriku juhatuse liige.


Meie juubilar on alati abivalmilt kaasa töötanud Connecticuti Eesti Seltsi ettevõtmistes.


Ylo töötas elektrifirmas insenerina (Professional Engineer). Ühtlasi lõi ta kaasa kohalikus vallavalitsuses ja kirjutas artikleid kohalikus ajalehes, selgitades kommunismi ja selle ohtu.


Ylo on hea kõne ja kirjamees ja hea koosolekute juhataja. Akadeemiliselt kuulub ta korporatsioon "Ugala" vilistlaskonda.


Juubilar on abielus (üle 60 aasta) Tiiu Sulgiga: neil on tütar Lea Erika.


Soovime juubilarile head tahet ja tervist edasi töötada Ameerika eestlaste ühiskonnas.


Erich Siismets

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo