Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

4. aprill, 2020
COVID-19 viirus, tuntud ka kui koroonaviirus, on tekitanud suurt segadust meie kõigi elus. Ettevõtted on suletud, paljud on töökohti kaotanud, suured linnad on vaiksed, samal ajal oleme kodus, et vältida viiruse levikut. Nakatunud inimeste numbrid ning surmajuhtumite arvud kasvavad iga päevaga. Surve haiglatele ning meditsiinitöötajatele ületab seda, mida oleme kunagi varem näinud. Sellel kriitilisel ja ennenägematu ajal võivad kuulujutud ja desinformatsioon kiiresti ilmneda ja olla levitatud.


Sellepärast soovitavad Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides (ERKÜ) ja Eestlaste Kesknõukogu Kanadas (EKN) kõigile eestlastele Põhja-Ameerikas ning kaugemal jälgida riigi tervishoiuametnike ning ekspertide instruktsioone COVID-19 pandeemia kohta.


Desinformatsioon COVID-19 ravide suhtes on laialt levinud, kaasa arvatud võimalikult ka meie eesti ühiskondades, mis võib põhjustada tõsiseid tervise tagajärgi ning ohustada meie ühiskondi, kui neid võetakse tõsiselt.


Väited alternatiivravidest, imerohtudest või teistest alternatiividest ravida või vältida COVID-19 saamist, välja arvatud need, mis on ametlikult teie valitsuste poolt avaldatud, tuleks vaadata skeptilise pilguga. Vale informatsiooni kasutuselevõtt võib olla eluohtlik.


Palume, et teie jälgite oma kohaliku valitsuse instruktsioone ning hoiate teineteisest sobivat kaugust. Eriti vältige mittevajalikku väljas liikumist ning püsige kodus nii palju kui võimalik. Informatsioon muutub pidevalt ning palume tihti üle kontrollida uuenduste saamiseks. Näiteks, USAs Valge Maja on teatanud, et nad soovitavad näomaskide kandmist tihedalt asustatud rajoonides.


Ameerika Ühendriikides külastage US Center for Disease Control COVID-19 kodulehte:
https://www.cdc.gov ja https://www.coronavirus.gov/, ning ka teie osariigi ametlikku kodulehekülge.

 

Kanadas palun külastage Kanada valitsuse COVID-19 kodulehte https://www.canada.ca/en/government/publicservice/covid-19/preventionpreparedness.html

 

Vabatahtliku abi andmiseks Kanadas kriitiliste asjade, toidu ning arstirohtude kätte toimetamiseks inimestele kes on mõjutatud COVID-19 viirusest siin: https://eestielu.com/et/organisatsioonid/253-ekn/10381-volunteers-needed-to-supportthose-affected-by-covid-19-in-our-community

 

Meie, eestlased oleme varem raskeid ja keerulisi aegu läbi elanud, ja teeme seda uuesti. Hoidkem ennast!


ERKÜ president
Marju Rink-Abel,
EKN president
Kairi Taul Hemingway

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo