Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

luule

 

Kes sündis? Luule Raymi Carrascal-Nõmmik


Kus ja millal sündis? 28. veebruaril 2018 Mississauga, Ontarios


Kellele sündis? Mami: Ana Isabel (Anisa) Carrascal Antunez de Mayolo de Nõmmik ja Papi: Hendrik Toomas Nõmmik


Vanavanemad, Abuelo ja Abuela: Jose Tulio Carrascal Leon ja Isabel Antunez de Mayolo Arangoitia de Carrascal, kes elavad Limas Peruus ning Vanaisa: erukolonel ja titulaarpraost Tõnis Nõmmik Tallinnas ja kadunud Juta (Saaret) Nõmmik. Saksamaalt saabumise järgselt asus Saaretite pere elama New Yorgi linna ja hiljem New Jersey’sse.


Ristivanemad: David Hogg, Heili Hogg, Andrea Brumwell, Erika Cornejo de Carrascal ja Valeria Jauregui Carrascal.


Kuidas laps endale nime sai? Kirjeldab ema Anisa: "Tema nimi on meie jaoks väga eriline, kuna Luule on poeesia ja Raymi tähendab Peruu põlisrahva ketšua (quechua) keeles pühitsemist või pidu. Kaks nime koos on seega "luule pühitsemine" ja meile on see nii tähendusrikas, kuna ta on tõepoolest meie armastuse ja kõikide nende õnnistuste kehastus, mis meid kokku viis. Loodame ühtlasi, et ta suureks sirgudes õpib nägema ilu ja rõõmu (luulet) kõikjal ja pühitsema elu.


Olime nii õnnelikud, kui saime teada, et oleme lapseootel. Mitmed arstid olid mõista andnud, et lapsesaamine on meie puhul ebatõenäoline, nii et Luule saabus võrratu üllatuse ja väikse imena siia ilma. Võime tegelikult öelda, et ta oli ka meie pulmas, sest olin laulatuse ajal 6 kuud lapseootel. Olime aasta aega pulmi planeerinud, kui saime suure üllatusena rasedusest teada, kuid ei hakanud sellepärast plaane muutma. Arvan, et see oli parim otsus! Usume, et ka Luule sai nõnda osa kõigist sellest hoolest ja armastusest, mida me oma pereliikmetelt ja sõpradelt sel erilisel ajal saime ning ta tundis oma Mami ja Papi vahelist armastust.


Luule on väga rõõmus laps, alatasa naeratades, tihti naerdes kogu südamest (ja kõhust) ja on krutskeid täis. Ta on väga taibukas ja uudishimulik, kuid samas on temas piisavalt palju trotsi ja iseseisvat meelt, et meid rakkes hoida.

 

Luulele meeldib joonistada, laulda, ronida mööblil, ajada meie koeri ja kasse taga, ning on väga sõbralik ja lahke.

 

Me kasvatame teda multikultuurses kodus ja oleme seadnud sihiks, et ta õpib selgeks nii hispaania kui eesti keele lisaks inglise ja prantsuse keeltele. Ta juba mõistab ja räägib ingliskeelsetes täislausetes ning ütleb mõningaid hispaania- ja eestikeelseid sõnu ja saab neist keeltest väga hästi aru. Luule on juba kahel korral reisinud emapoolsele perele Peruusse külla."


*
Koostaja lisa: Nime statistika päring Eesti Statistika võrgulehel internetis (www.stat.ee/public/apps/nimed/) annab teada, et 2020. aasta 1. jaanuari seisuga on eesnimi Luule 1138 naisel ja tüdrukutirtsul Eestis. Kõige populaarsem on eesnimi Luule hetkel vanuserühmas 80–84, aga statistikagraafik näitab juba imeväikest tõusu vanuses 0-4 aastased.

 

Kui olete hiljuti abiellunud või saanud lapse ja soovite seda rõõmu laiali pillutud kaasmaalastega jagada, andke teada oma soovist nende rubriikide koostajale Riinale lehetoimetuse kaudu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Riina Kindlam

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo