Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

20200407

 

Ameerikas elav eesti ujuja ja ookeanide puhtuse eest seisev “mermaid” Merle Liivand päästis möödunud novembril Florida rannas ühe mehe uppumast. Mitu kuud hiljem saadeti eestlannale teo eest aumedal ja tänu sellele sai Liivand ka kohaliku politseijaoskonna auliikmeks.


Merle Liivand ütles Vaba Eesti Sõnale, et see oli hetk tema elus, kus ta oli tänulik oma emale, kes teda on ujuma suunanud ning alati südamele pannud, et Merle ennast esmaabikursustetel täiendaks – sest kunagi elus ei tea, millal tuleb kellelegi abi osutada.


Uppuja elu päästmine leidis aset 2019. aasta novembris viievõistluse meistrivõistlustel. «Olin vee ääres ja jälgisin võistlust. Järsku nägin kaugelt, et keegi karjub appi,» rääkis Merle Postimehele.


«Sain kohese aru, et mehel on probleeme, haarasin rannast supilaua ja ujusin sellega kiiresti mehe juurde,» kirjeldas Liivand. Eestlanna andis koheselt hädas olnud mehest märku ka võistlust jälginud politsei- ja päästeüksuse töötajatele.


«Jõudsin mehe ise üksi peaaegu kaldani tuua,» tõdes eestlanna. Liivandi sõnul oli uppumisohtu sattunud mees pärit Egiptusest. «Ta polnud väga õnnelik, et noor blond naine ta päästis, aga eks see on moslemi kultuurile omane,» lisas ujuja. Egiptlane läks ehmatusega rannast omal jalul koju.

 

Mõned päevad tagasi sai Liivand aga elupäästmise eest vägeva tunnustuse — Florida politseijaoskond St. Petersburg’is saatis eestlannale aumedali ja nimetas ujuja jaoskonna auliikmeks.


«Eks ma pean ennast ikkagi eestlaseks Ameerikas ja on tore, kui tunnustatakse inimest, kes kuskilt mujalt pärit,» kinnitas Merle Liivand.

 

VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo