Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

image

 Bostoni koolipere veedab virtuaalset koolipäeva. Triin Vallaste foto.

 

Kui Bostoni Eesti kooli õpilased ja õpetajad 8. märtsil pärast järjekordset toredat koolipäeva nägemiseni ütlesid, ei osanud keegi neist arvata, et järgmist koolipäeva 22. märtsil ei ole võimalik pidada.


Selleks ajaks oli Massachusettsi kuberner Charlie Baker COVID-19 viiruse leviku aeglustamiseks palunud kõiki osariigi elanikke koju jääda ja igasugused koosviibimised tuli teadmata ajaks edasi lükata. Bostoni Eesti Kool otsustas märtsi ja aprilli koolipäevad – koolipere kohtub kaks korda kuus pühapäeva pärastlõunatel North Chelmsfordis – ära jätta ja maikuu alguses otsustada, mida ülejäänud kooliaastaga teha.


Aprilli alguses olime kõik kodus olnud – või nagu Eestis öeldakse: kodus püsinud – juba mitu nädalat ja tekkis idee proovida kooliperega kokku saada virtuaalselt. Mõeldud, tehtud.


Pühapäeval, 5. aprilli pärastlõunal logisid end Zoomi sisse suur osa kooliperedest ja virtuaalselt said kokku lausa 23 koolipere liiget. Küll oli tore kõiki näha ja kuulda nende kodustest tegemistest! Pärast esimeste muljete jagamist korraldasime väikese viktoriini, milles tuli vastuseid leida küsimustele eesti kultuuri ja poliitika kohta.


Kas näiteks teate, mitmes Eesti president on praegune president Kersti Kaljulaid?* Või missuguse raamatu tegelased on Bruno, Lotte ja Susumu?** Kes neist eestlastest on maailmakuulus dirigent – Arvo Pärt, Neeme Järvi, Veljo Tormis või Kalle Randalu?***


Kui meie kooliõpilaste vanemad teadsid vastuseid kõigile küsimustele, siis kooliõpilastel oli avastamis- ja õppimisrõõmu rohkelt. Pärast viktoriini tegi õpetaja Nele Kaps oma grupiga ka keeletundi edasi – suur tänu talle selle eest!

 

Ja kõigile meie Bostoni Eesti Kooli peredele suur aitäh Zoomis osalemise eest!

 

Olge kõik terved ja tublid!

 

Triin Vallaste, autor

 

* Viies president
** “Leiutajateküla Lotte”
*** Neeme Järvi

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo