Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

96239 

 

Kurbusega edastab Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides valusa sõnumi, et esmaspäeval, 4. mail 2020. a. lahkus meie seast ERKÜ kauaaegne esimees Mati Kõiva.


Mati Kõiva oli ERKÜ president aastast 1996 kuni 2006, ta oli tegus eestluse eest võitleja kogu elu. Tema teened on hindamatud Eesti Vabariigi taasiseseisvusmisel ja taasülesehitamisel.


Mati Kõiva juhtis Ühendatud Balti Ameerika Komiteed (JBANC) kriitilistel aegadel ning oli tegus ka Ülemaailmses Eesti Kesknõukogus (ÜEKN juhatuses 12 aastat), The Nordic Pressis (juhataja neli aastat), ta oli USA Armee reservväelasena kolonel-leitnant ja panustas USAs Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamisse.


Eriline tähtsus on Mati Kõival oma kodukohas Connecticuti Eesti Seltsis. Mati Kõiva pühendunud hoolimine eesti noorsootööst kasvatas tugevaid eesti noori ja juhte, ta oli Connecticuti eesti skaudirühma “Vikerlased” asutajaliikmeid, inimesi koondav skautjuht ja ka Eesti Skautide Maleva juht USAs.

 

Lisaks tegutses ta veel paljudes organisatsioonides.

 

Eesti Rahvuskomitee austas Mati Kõivat 2012. aastal autasuga EANC Outstanding Service Award, Eesti Vabariigi President annetas Mati Kõivale 3. klassi Valgetähe ordeni (1998).


Jääme mäletama Matit tõsise eesti mehena ja oskusliku juhina, austama tema pühendumist Eesti Vabariigile ja USA eestlaskonna tugevdamisele. Püüame võtta temast eeskuju.


Avaldame südamliku kaastunnet Mati tütrele Laine (Kõiva) Kingole lastega ja suguvõsale, sõpradele ja kaasvõitlejatele ka ERKÜ poolt.


Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo