Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

122719

Külli Rannamäe foto

 

Pidades meeles Illa Toompuud tema 108. sünnipäeval, võttis Viiu Vanderer oma südameasjaks leppida kokku külastusaeg seeniorite koduga, et saaksime Illale austust avaldada ja õnne soovida.

 

Nii me siis saimegi kõik kokku esmaspäeval, 26. oktoobril kell 14:00, Illa ilusasti ootamas akna juures, naeratus näol, oma Happy Birthday peavõruga, uhkelt riietatud, soe tekk põlvede peal ja käes Aime Jõgi kirjutatud artikkel temast kui maailma vanimast eestlasest.

 

4320 1 

Vasakult: Viiu Vanderer, Helica DeShaw, sünnipäevalaps Illa Toompuu (tagaplaanil), Erik Must, Ülle Bucholz, Imbi Sepp.   Külli Rannamäe foto

 

Seeniorite kodu juhatus oli niivõrd kena, et teades Illa päritolu, tellisid nad Eesti lipu, sinimustvalged õhupallid, Kalevi kommid internetist ja veel kasti Rootsi piparkooke “Anna’s”.

 

Nii pr Toompuu kui ka meie Lakewoodi Eesti Ühingu liikmed – Erik Must, Viiu Vanderer, Helica DeShaw, Imbi Sepp, Külli Rannamäe ja Ülle Bucholz olime hingepõhjani liigutatud.

 

Parimate soovidega andsime sünnipäevalapsele üle roosibuketi, Eesti kommikarbi ja värskelt ahjust tulnud koduse kohupiima-õunakoogi, kuna Illa ei ole suur kreemikoogi austaja.

 

Saime oma õnnesoovid edasi antud ja ka muidugi sünnipäevalaule lauldud, mille sekka mahtus ka Illa üks lemmiklauludest “Teele, teele, kurekesed”.

 

Ei saa ka mainimata jätta, kui suure tähtsusega on Illa elus ’’Vaba Eesti Sõna’’, mis sai talle ka ekstra kingitud.

 

Ta ootab meie ainukest eestikeelset ajalehte iga nädal, loeb selle otsast lõpuni läbi ning eriti meeldivad talle Jüri Estami poolt kirjutatud huvitavad artiklid.

 

Illa tahe on elada veel vähemalt 2 aastat, aga kui saaks, siis 80.

 

Meie visiit andis talle palju jõudu ja ta kutsus ikka tagasi külla ning ootab ka teisi oma endisi sõpru!

 

Nii, et ärgem unustagem meie kuldvara!

 

Palju õnne, kallis Illa Toompuu!

 

Helica DeShaw  

 

 

 

Toimetusega võttis meie lehes ilmunud artikli peale ühendust ka pr Illa Toompuu sugulane, Eestis elav õe Agnese lapselaps, kes palus ka omalt poolt sünnipäevalast õnnitleda ning jagas meiega omi meenutusi.

 

“Oleme ka meie tädi Illaga paaril korral kohtunud: viimati ca 10 aastat tagasi Ehalate aias Kure tänavas.

 

Proua Illa, tol ajal peaaegu saja aastane, oli igati vitaalne, kuid kurtis, et hetkel ei ole sobilikku lauatennise partnerit, et korralikku tempot hoida.

 

Hommikuti tavatses ujuda ikka umbes kilomeetri.

 

Oli igati vaimukas ja karismaatiline. Veel mõned aastad tagasi elas ta üksinda majas ilma koduabiliseta.”

 

Vaba Eesti Sõna toimetus soovib Illale südamest õnne ja tervist!

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo