Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Vähemalt iga kolmas naine on kogenud üks kord elus mingisugust vägivalda.

 

Et toetada psühholoogilist, füü- silist või seksuaalset vägivalda kogenud naisi ja nende lapsi, on Eesti igas maakonnas avatud naiste tugikeskused.

 

Teenus on tasuta ja kättesaadav ööpäevaringselt.

 

Tugitelefonile vastavad põhjaliku täiendkoolituse läbinud naiste tugikeskuste töötajad üle Eesti.

 

Naiste tugikeskustes on naiste nõustamise ja toetamise kõrval väga oluline ka laste abivajaduse hindamine, esmane nõustamine ja toetamine.

 

Naiste tugikeskuse baasteenustes ehk kriisi- ja juhtumipõhises nõustamises on ohvri ja tema laste ära kuulamine ja emotsionaalne toetamine ning ohvri ja tema laste esmane turvariskide hindamine ja tegevusplaani koostamine oluline osa tööst.

 

Teenusele saabunud laste abivajaduse osas antakse alati teada kohaliku omavalitsuse lastekaitse töötajale, kellega üheskoos siis leitakse lahendused, et lisaks ema nõustamisele tugikeskuses saaksid ka lapsed vajadustele vastava nõustamise.

 

Vajadusel pakuvad tugikeskused turvalist pelgupaika pärast vägivallajuhtumit või vägivallaohu korral võimalust rahuneda ning ka ajutiselt elada.

 

Nii Kanadas kui Eestis on riiklikult rahastatud naiste tugikeskused ja üleminekutugi on provintsi ehk kohalike omavalitsuste halduses.

 

Alates 2012 aastast on Eestis igal aastal tugikeskustesse pöördunud üle 1,500 naise.

 

Vaid vähem kui iga kümnes neist on seni vajanud majutusteenust.

 

Sotsiaalkindlustusameti naiste tugikeskuse ohvriabi teenuse juhi Andrea Kinki sõnul on 2019. aastal on naiste tugikeskuse teenusel üle Eesti saanud abi 2,176 naist.

 

Majutusel oli 155 naist ja 103 last. 2020. esimisel poolaastal abistasid naiste tugikeskused üle Eesti 1,287 naist.

 

Majutusel on olnud 91 naist ja 49 last. 2020. aastal on olnud Eesti tugikeskustes kokku 917 kriisinõustamist.

 

Riiklik toetus on piiratud ja toetuse abiraha oleneb naise sissetulekust, lapse abirahast ja isa ettenähtud toetusest.

 

Pärnu naiste tugikeskuse juhataja Margo Orupõllu teatel on eriti keeruline tulla igapäevaselt toime emadel, kel lapsi kolm ja rohkem ning laste isad ei taga laste materiaalset heaolu ka siis, kui elatisrahad on kohtulikult välja mõistetud.

 

Prillid, talvesaapad, erivajadused ja ootamatud kulud nagu kodumasinate remont või parandused ja mitmed muud kulud on ülejõu üksikul töötaval emal, kelle neto sissetulek on 600 eurot kuus.

 

Lisaabi on vaja üleminekuajal, eriti siis kui naised lastega asuvad omaette elama ja rajavad iseseisvat elu.

 

Margo Orupõllu sõnul jäävad naised, kes vägivaldsest suhtest lahkunud, enamasti vaesusriski alla.

 

Keegi ei taha olla abivajaja. Kui saame neid kuidagi aidata, siis see on suur abi neile peredele, kus ainsaks raha teenijaks on laste ema.

 

EERO asutas Noorte Fondi 2020. aasta jaanuaris, et aidata hättasattunud lapsi nende arengus ja elutingimuste parandamisel.

 

Koos Eesti Abistamiskomiteega New Yorgis ja toetame.com Floridas, me jätkame raha kogumist, et toetada lähisuhte vägivallast väljunud naisi ja lapsi iseseisva elu alustamisel Pärnu- ja Tartumaal.

 

Mailis Alt, kes juhib Eesti Naisliitu, on selleks avanud pangas eriarve ja seisab selle eest, et rahad suunatakse meie pilootprojektile Pärnu naiste varjupaigas.

 

Praegu on Pärnu varjupaigas 22 naist ja 38 last, kes alustavad oma iseseisvat elu.

 

Kui saame piisavalt toetusraha, plaanime laiendada projekti teiste maakondade varjupaikadesse.

 

Projektiga aitame just neid naisi ja lapsi, kes on alustanud oma iseseisvat elu ning eriolukorrast tingitud majanduskriisi tõttu sattunud lastega majanduslikult väga raskesse olukorda.

 

Samuti on neil peredel puudu laste talve jalanõudest ja riietest.

 

Keskendume projektis sellele, et osta korralikud talvesaapad ja riided lastele, kelle peredes see ei ole võimalik.

 

Toetame naiste ja laste toimetulekut ning turvalist elu kodukohas.

 

Palun toetage naisi ja nende lapsi järgmiselt:

 

Kanadas võite annetada email money transferiga This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ehk pangaülekannega Northern Birch Credit Unionis EERO Esto Childrens Fund (EERO - ECF) arvele või tšekki saates EERO (ECF) 17 Tufton Cres., Toronto, ON, M4A 2E2.

 

EERO on ametlik Kanada heategevusorganisatsioon (#89233 8369 RR0001) ja jagab annetajatele tulumaksukviitungid veebruaris eelmise aasta annetuste eest, mis on vähemalt $25.

 

Ameerika Ühendriikides saatke oma tulumaksuvaba annetus Eesti Abistamiskomitee USAs 243 East 34th Street, New York, NY 10016- 4852 või PayPaliga www.estoreliefusa.org.

 

Eesti Abistamiskomitee jagab tulumaksu kviitungid annetuste eest, mis on vähemalt $250.00. Eesti Abistamiskomitee USAs on registreeritud 501(c)3.

 

Väiksemaid annetusi võib ka teha www.toetame.com PayPaliga või saates tšekki Toetame 160 W Camino Real, #179, Boca Raton, FL 33432.

 

Palun märkige, et annetate ESTO Childrens Fund (ECF) ja teatage, kui võime avaldada Teie nime annetajate nimekirjas (ilma summata).

 

EERO, Eesti Abistamiskomitee USAs ja toetame.com soovib tänada lahkeid annetajaid, kes on juba annetanud ja teatada, et esimesed annetused saadame varsti Eestisse.

 

Mari Ann Tammark, EERO

 

Toomas Kilm, Eesti Abistamiskomitee USAs

 

Rein Luning, toetame.com KLENK

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo