Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

hendrik1

 

Kes sündis? Hendrik Tarvo Põldma


Kus ja millal sündis? Hendrik sündis North York haiglas Torontos, 7. oktoobril 2020 aastal.


Kellele sündis? Ema Marissa Lia Karuks ja isa Markus Hendrik Põldma


Vanavanemad: Memme Ingrid (Villand) Karuks ja Vanapapa Matti Karuks Batavia, New Yorgis, Vanaema Merike (Toomes) Põldma ja Robert Kivi Torontos ja Vanaisa Mart Põldma ja Olivera Sutakovic Jõekäärul.


Kuidas laps endale nime sai? Vastab isa Markus: "Hendrik on minu keskmine nimi ja Tarvo on minu vanaisa, Tarvo Toomese järgi. See Tarvo nimi tuleb küla nimest Tarvastu, Viljandimaal, kus sündisid tema esiisad ja asus vanaisa talu, kus ta suved veetis. Hendriku vanaonu Martin on sünninimega Tarvo Martin Toomes ja tema poja Oliveri sünninimi on Tarvo Oliver Toomes."


Isa Markus jätkab: "Oleme päris kindlad, et Hendrikust tuleb sportlane, sest mõlemad vanemad tegid ülikooli tasemel sporti – mina mängisin võrkpalli ja ema Marissa mängis jalgpalli."


Kuna pere elab Torontos, oli tore, et Marissa ema sai tulla üle piiri Ühendriikidest kohale selleks ajaks, kui Hendrik sündis.

 

Ta pidi mõistagi kaks nädalat varem tulema ja karantiinis olema, aga sai ka kaks nädalat lapselapsega abiks olla.

 

Hendrik on äärmiselt rahulik, aga aktiivne ja jutukas.

 

Jõuluvana on kuuldavasti tellinud Hendrikule Eestist raamatuid ja ka eestikeelset laulu kostub majast, räägivad päkapikud.

 

Huvitavat statistikat: Eesti riigi infoportaali www.eesti.ee nimede statistika päring annab teada vastavate nimede hetkearvu rahvastikuregistris.(Portaali sisenemiseks peab olema Eesti ID kaart. Kui sees, siis liikuda: Perekond > Nime muutmine > Teenused > Nimede statistika päring.)

 

Rahvastikuregistri kohaselt on hetkel Eestis poisse ja mehi nimega Hendrik 1108 (kirjapildiga Henrik 292) ja nimega Tarvo 636.


Võrreldes rahvastikuregistri asjakohasemaid numbreid nimede statistikaga, mis kõigile kattesaadav Eesti Statistika võrguelehel aadressil www.stat.ee/nimed (hetkel selle aasta 1. jaanuari seisuga, kuid mida kohe uuendatakse), on Hendrikuid Eestisse aastaga juurde tulnud 21 poisslast! Tarvode arv on jäänud samaks.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo