Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

hall3

Teele (pildil 10-nädalane) ootab rõõmsalt oma esimesi jõule

 

Kes sündis? Teele Marin Vahtla


Kus ja millal sündis? 30. septembril 2020 Tartu Ülikooli Kliinikumis.


Kellele sündis? Aili Monika (s. Sarapik) Vahtla ehk ema ja Kristjan Vahtla ehk papa. Kodus ootasid teda ees ka "vanem vend ja õde": kiisud Hansa ja Kirre.


Vanavanemad: emapoolsed vanavanemad on Anne Liisa (s. Meigo, Sarapik) Lepper ehk memme Tennessees ja Martin Sarapik ehk vanapapa (lahkunud 2014. a.) Baltimores.

 

Isapoolsed vanavanemad on Ljudmila (s. Baumann) Vahtla ehk vanaema ja Jaan Vahtla ehk vanaisa Võduvere külas, Jõgeva vallas.


Kuidas laps endale nime sai? Kirjeldab ema Aili: "Juba üpris meie suhte alguses, 2012. a kevadel Tartus, tuli jutuks lasteteema ning Kristjan ütles, et kunagisele tütrele tahaks ta nimeks panna Tuuli.

 

Mulle oli niikuinii Tuuli nimi alati meeldinud ning minugi poolest oli asi siis juba otsustatud — nii seda, et lapsi koos kunagi saame kui ka seda, et esimesele tütrele paneksime nimeks Tuuli.


Kui 2020. a. alguses lõpuks lapseootele jäin, hakkasime nimevalikuid kirja panema.

 

Mõlemad eelistasime eestipärast nime, kuid maitse poistenimede osas siiski mõnevõrra erines ning too nimekiri jäi seetõttu lühemaks.

 

Vahepeal saime lapse soo teada, kuid jätsime selle koos võimalike nimedega vaid endale teada.

 

Millalgi kevade jooksul kujunes Tuuli ümber Teeleks ning kuigi pidin Kristjanit aastaid veenma üldse teise ehk keskmise nime "vajalikkuses", oli ometi nagu välk selgest taevast tulnuna Teele teine nimi just tema pakutud: Marin. Kokku Teele Marin.


Nii minul kui ka õdedel ja vennal on kõigil samuti M-tähega teine nimi ning need on kõik veidi vähem eestipärased.

 

Lisaks sarnaneb Marin ka minu lahkunud papa Martini nimega. See kõik oli juhus. Juhus oli ka — alles hiljuti viisime ise lõpuks kokku — et Teele nimepäev langeb mu papa, tema vanapapa, surma-aastapäevale.


Aasta tagasi ostsime Setomaale talu. Ahjuküttega majas oli küll elekter, kuid puudusid kaasaegne köök ja WC-vannituba.

 

Ka vesi oli kaevust, pesta sai vaid saunas kaevust veetud veega ning välikäimla oli saunast veel edasi.

 

Pandeemia ja minu rasedusaegsete tervisemurede tõttu käis koristamine, kolimine Narvast, Eesti idapiiri teisest otsast, ja uues kodus sisseseadmine järkjärgult.

 

Vee ja kanalisatsiooni saime lõpuks majja vaid loetud päevad enne Teele sündi.


Pärast tema tulekut aga jäi kõik muu kuhugi kaugele, eemale meist.

 

12 nädalat oleme omakeskis kodus koos (ja kokku) kasvanud: ema, papa, Teele ja kiisud. Kirre on eriti hoolas valvur ning Hansa panustab enim võrevoodi soojas hoidmisse.

 

Seni on ühe korra külas käinud Teele tädi Liina, enne kui viimane Ameerikasse sõitis; Teele on videosilla teel kohtunud lisaks oma tädi Helvi ja memmega.

 

Ootame võimalust tal oma onu Ennu ja teiste sugulaste ja sõpradega kohtuda.


Hetkel valmistume perega meie esimesteks jõuludeks päris oma kodus, Käokülä talus.

 

Kindlat unerežiimi pole Teele siiamaani päris selgeks saanud, naeratamise ja lalisemise aga küll!"

 


Rahvastikuregistri andmete piilumine eesti.ee kaudu andis tulemuseks, et Teele nimelisi naisi ja tüdrukuid on Eestis hetkel 721.

 

Seda on 15 rohkem, kui nimede statistika lehekülje aastatagune number (s.a 1. jaanuari seis).

 

Kõige populaarsem on Teele 25-29 naiste seas.

 

Nimi on arenenud eestipäraseks vormiks saksa algnimest Adele (sellenimelisi on hetkel 348) ning 2 E-ga Adeelesid on 483.

 

Aasta eest oli nimi Marin 8 mehel ja 187 naisel, enamik 30-34 aastased.

 

Tänaseks on neid 11, tõenäoliselt tüdrukuid, enam ja seda peegeldab uuel aastal ka juba värskendatud nimede statistika lehekülg (www.stats.ee/nimed), millel on avatud juurdepääs kõikidel.

 


“Hällid” koostas Riina Kindlam


Kui teate kedagi, kes on hiljuti abiellunud või saanud lapse, julgustage neid seda rõõmu laialipillutud kaasmaalastega jagama. Nad võiksid teada anda oma soovist nende rubriikide koostajale Riinale ( This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ), kes paneb kokku nende loo.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo