Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Head uut 2021. aastat!

 

132134

 

Nagu kogu maailm praegu, on ka meie Lakewoodi Eesti Maja pidanud rihma koomale tõmbama ning nii üritusi kui ka kulutusi igast kandist kärpima.  


Tänu viiruse kõikjale ulatuvate kombitsatele võime selle aasta Lakewoodi Eesti Ühingu tegemised ühe käe näppudel üles lugeda, aga alla pole me ka veel andnud! 

 

Lapsed käivad ikka veel eesti koolis, paarkümmend eestlast käisid oktoobrikuus “Talve” filmi vaatamas, aga kahte jõuludega seotud üritust ei saanud me kohe mitte ära jätta: 29. novembril pidasime nüüd traditsiooniks kujunenud jõululaata ja 20. detsembril kogunes umbes kolmkümmend vaprat Lakewoodi Eesti Majja eesti kooli laste jõulukontserti kuulama.


Jõululaat toimus küll sees, aga sellegipoolest jõulutähtede all. 

 

Jõuluhõngu tuli nii köögist kui baarist, kus hõõgvein vaikselt podises. 

 

Saal oli imeilusaid jõulukinke täis: pitslinikuid, kodukootud villaseid sokke, salle ja kindaid, nahktooteid, merevaigust ehteid, noorendavat looduslikku eestimaist kosmeetikat ja unikaalseid käsitsi meisterdatud hõbe-  ning kuldehteid.


Muidugi pole veel ühtegi eesti jõuluaega ilma verivorsti, leiva või piparkookideta peetud ja polnud vist ühtegi jõululaada külalist, kes ilma nende maiustusteta oleks lahkunud. 

 

132576

Elvie Johnston Lakewoodi Eesti Maja jõulupeol. LEM fotod

 

Kaasa võis osta ka eesti komme ja küpsiseid, leedu kielbasat ja juustu ning enne välja külma kätte minekut sai end kas kakao või hõõgveiniga kenasti ette valmistada.


Jõulupidu toimus pühapäeval, 20. detsembril kell 1 päeval.

 

Päris algus venis küll natuke, sest nii kena oli üksteist jälle näha, juttu jätkus ja vaikselt tilkus inimesi muudkui juurde. 

 

Umbes kella kahe paiku alustasime ühislauluga “Tasa-tasa” Ülle Bucholzi ning ta kitarri eestvedamisel. 

 

Piiskop Thomas Vaga kõne avas kõigi südamed ning eesti kooli lapsed laulsid hinge soojaks.

 

1363677

 

Meie kõige nooremad ja uuemad liikmed Jasmine ja Matthew Shell esitasid laulud “Sajab lund”, “Lumememm” ning “Põdral maja metsa sees”; Brianna DeShaw ja Tom Vija mängisid tandemis neli lugu kandlel; üle 2-meetrine Tom esitas ka luuletuse nimega “Päkapikk väike” ning Mia ja Lisa Bucholz laulsid ema Üllega “Jõulud jõudvad”.  


Ülle ning lastekoori imeilusate laulude peale tuli ka jõuluvana Põhjamaalt meie ukse taha.

 

136726

 

Kõik lastekoori lapsed esitasid veel ühiselt “Tiliseb-tiliseb aisakell” ja sellega olid nad jõuluvana käest oma kingikotid välja lunastanud ning jõulutaat pidi ruttu jälle teele asuma (teate ju küll, kiire aeg).


Siis oligi juba õhtusöögi aeg: jõuluvorstid, hapukapsas, sealiha ja kartulid; magustoiduks kringlit, kohupiimakooki ning hõõgveini; mida sa hing ikka muud ihaldad.


Soovime kõigile lugejatele meie poolt imelist jõuluaega ning koroonaviirusevaba uut aastat!

 

Lakewoodi Eesti Ühingu nimel
Merike Safka

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo