Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Läinud viieteist aasta jooksul on ligi viiskümmend kodumaal tegutsevat skautlikku noortejuhti saanud Ameerika-Eesti Heatahtliku Seltsi vahendusel võimaluse osaleda skautlikul treeningul USA-s ja Kanadas. Tänavu saabuvad Lakewoodi järjekordselt kaks väga andekat noortejuhti: Kertu Joosu, Kodutütarde Tartu ringkonna vanem ja Kristiina Välik, Jüri Skautlipkonna skautjuht, et osaleda USA Eesti Gaidide ja Skautide Malevate suurlaagris Järvemetsal.

Hiljuti Tartu Kodutütarde vanemaks edutatud Kertu Joosu sündis ja elab Tartus. Ta  sai oma alg- ja keskhariduse Tartu Kesklinna koolis ja lõpetas Tartu Kivilinna Gümnaasiumi, mille järgselt astus Tartu Tervishoiu Kõrgkooli kus ta praegu õpib III kursusel. Osaajaliselt töötab Kertu Tartu Laste Haiglas õe abilisena. Koolivaheaegadel on Kertu Joosu tegutsenud kasvatajana Luunja Lastelaagris, maasikakorjajana Soomes ja ettekandjana. Kertu valdab inglise keelt ja algtasemel ka hispaania ja vene keelt.
Kertu Joosu astus kodutütreks 2005. aastal, lõpetas Tartu Ringkonna salga- ja rühmajuhi koolid, Kaitseliidu vabatahtliku noortejuhi kursuse, esmaabi kursuse ning on tegutsenud Kodutütarde Tartu ringkonnas rühmajuhi abina ja rühmajuhina. Ta on osalenud ka mitmes suurlaagris.
Tartu ringkonnas on 275 kodutütart. Kertu ema Anu on klienditeenindaja ja isa Ardi elektrik.
Tallinnas 1990. a. sündinud Kristiina Välik kuulub Jüri Skautlipkonda, mis varem kuulus Eesti Gaidide Liidu ridadesse, kuid ühines mullu Eesti Skautide Ühinguga. Välik lõpetas Jüri Gümnaasiumi ja õpib keskkonnatehnoloogiat Tartu Ülikoolis. Ta valdab inglise ja vene keelt. Varem juhtis Kristiina Jüri Gaidlipkonna hellakeste rühma. Ta on saanud laulu- ja mängujuhi ning hellakeste juhi koolituse ning osalenud suurlaagrites või treeningul Pärnumaal, Soomes, Muskokas (Kanadas), Leedus ja Roverway treeningul Itaalias. Välik on ühel suvel olnud eesti noorte kasvatajaks Kanadas.
Kristiina Väliku ema Anne on Veeteede Ameti personalijuht ja isa Rein töötab bussijuhina Tallinna lennujaamas.
Joosu ja Väliku tutvumisõhtu toimub Lakewoodi Eesti Majas reedel, 5. augustil 2011.a. kell 19:00.
Priit Parming

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo