Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Keskkoolis saavutatud väga heade akadeemiliste hinnete ja sportlike tulemuste alusel võeti käesoleval aastal Leesburgis, Virginias, kooli lõpetanud Erika Grabbi vastu Princetoni üilikooli, kus ta õppimise kõrval hakkab mängima Princetoni lacrosse’i naiskonnas, mis on sellel alal võistlevatest naiskondadest hinnatud paremuselt üheksandaks ja Ivy League’i koolidest kõige paremaks.  Erika Grabbi mängis lacrosse’i nii keskkoolis kui noorteklubides ning valiti korduvalt oma piirkonna ja Põhja-Virginia esindusnaiskondadesse. Erika on ka hea korvpallur. Ta oli oma kooli korvpallinaiskonna kapten ja parim mängija.  Ülikooli minekul otsustas ta aga lacrosse’i kasuks. Erika on Kristjan ja Lisa Grabbi tütar. Samast perest on võrsumas veel kaks lacrosse’i mängijat, Priit ja Eneli, kes on veel keskkoolis. Lacrosse on tõusev ja kiirelt arenev spordiala, mis muutub üha populaarsemaks, eriti USA idakalda osariikides. Üle Ameerika on lacrosse juba 2500 keskkooli spordiprogrammis ja naiskonnad on 350 ülikoolil. Lacrosse’i sarnast mängu harrastasid indiaanlased oma usutalituste juures, sealt levis see Kanada ja Ameerika asunike kogukondadesse. Princetoni ülikooli seni üle aastate kõige parem lacrosse’i täht on samuti eesti päritolu neiu Lisa Rebane, ajalooprofessori Peep Rebase ja ta abikaasa Tiina tütar. Tema naiskonda kuulumise ajal tuli Princeton kolmel korral Ivy League’i meistriks ja 1994. aastal võideti ülikoolide meistritiitel (NCAA National Champs). Princetoni treener lubas koos Erikuga tuua nüüd Princetoni teise üliõpilasmeistri tiitli. Hellar Grabbi  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo