Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Selle aasta juunis näitas Kanada televisioon Toronto ülikooli, Oshawa, Ontario Institute of Technology kõrgtehnoloogia Tuuletunnelis tehislume kasutamist. Näidati tehislume lumememme ja autosõidu testi. Kõige selle taga seisavad aga eestlased Helmut Ron Ratnik, Victory, New Yorgist ja tema loodud tehislume masinate firma Ratnik Industries ning tuntud eesti insener Markus Hess, Berg Chilling Systems Torontos. Uudist kajastasid ka ajalehed.  Hiljuti kirjutas All Aboutsnow Magazin, millist mõju on avaldanud Ratnik Industries tehislume masinad Colorado suusamajandusharu kasvule ja tõi ära ka Helmut Ron Ratniku pildi koos Colorado Ski Country USA annetatud Lifetime Achievement Award’iga. Ratnik Industries, Inc., ainuke lumemasinatele pühendunud kompanii toodab mitmesuguseid lumekahureid, automaatsete jahutussüsteemide  õhu- ja veesurve masinaid, mis töötavad arvutite järelvalvel. Samuti toodetakse ka pumpade tehnikat, golfiväljakute niisutussüsteeme ja palju muud, mida kogu aeg uuendatakse ja kohandatakse energiasäästlikumaks. Kogu toodang on USA kvalifikatsioonistandardite ko-haselt toodetud USAs.On vist väheseid eesti päritolu suusatajaid (vähemalt idakaldal), kes ei teaks, et nad sageli ligulevad lumel, mida toodavad eestlase Heldur Ron Ratniku firma lumemasinad. 1965. aastast alates on paljud idaranniku suusahuvilised koos Heldur Ratnikuga Ameerika idaranniku suusamägedes alla tuhisenud tema loodud lumemasinate toodetud lumel. Kuigi Ameerikasse jõudnud pagulaseestlased hakkasid juba 50-datel aastatel idaranniku künklikel mäenõlvadel suusatamist  harrastama nii suuremates kui väiksemates gruppides,  siis organiseeritud ulatuslikumaid Idaranniku Eestlaste Suusapäevi hakati korraldama 1962 aasta paiku, vähemalt see oli aasta kui peeti esimesed võistlused eestlastest suusatajatele. Jutud liiguvad, et Idaranniku Suusapäevadel tuleva aasta 10.-11. märtsi nädalalõpul  püütakse korraldada kokkutulek, mis kajastaks 50 aasta möödumist esimestest ametlikest  Idaranniku Suusapäevade suusavõistlustest.   Tahaks loota, et kõigil on võimalus sellel osaleda, ka neil, kes enam mäe tippu ei pürgi või kaua aega pole suusalaudu alla saanud.  Aime Andra  / Eesti Elu  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo